مچ بندهای اجباری عربستان سعودی بر دستان حجاج برای جاسوسی

 

مچ بندهای اجباری عربستان سعودی بر دستان حجاج برای جاسوسی

عربستان سعودی برای جاسوسی از حجاج در مراسم حج و شناسایی و ربودن آسان حجاج مورد نظر خود، بستن مچ بند اجباری حجاج را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان  خبرگزاری فارس، عربستان سعودی برای جاسوسی از حجاج در مراسم حج و شناسایی و ربودن آسان حجاج مورد نظر خود، بستن مچ بند اجباری حجاج را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش العالم، سایت صوت العراق در گزارشی به قلم ماجد زهیر شنتاف، نوشت: اتاق عملیات امنیتی سازمان اطلاعات عربستان بر اجرای سیستم مچ بند الکترونی نظارت خواهد داشت که همه حجاج باید از زمان ورود به فرودگاه عربستان تا زمان سوار شدن به هواپیما برای بازگشت به کشور خود آن را به دستان خودشان ببندند.

نیروهای ویژه سازمان اطلاعات عربستان بر پیگیری این سیستم جدید نظارت خواهند داشت.

هریک از حجاج باید مچ بند الکترونی را که مسئولان سعودی در اختیار آنها قرار می دهند، روی دستان خود ببندند. این مچ بند به یک سامانه متصل خواهد بود که با هزار دوربین در ارتباط است. وزارت کشور عربستان این دوربین ها را زیر نظر یک شرکت امنیتی چند ملیتی در مناطق مختلف نصب کرده است.

هر مچ بند حاوی اطلاعاتی شامل اسم، تابعیت، کاروان و همه اطلاعات شخصی هر حاجی است تا مسئولان سعودی بتوانند این فرد را شناسایی کنند.

این مچ بند ضد آب است و با هزار دوربین نصب شده در حرم مکی و سایر اماکن حج در ارتباط است و به محض اینکه شماره مچ بند یا نام حاجی مورد نظر به سامانه داده شود، دوربین‌ها محل حضور حاجی را برای اتاق عملیات امنیتی مشخص می‌کنند.

این مچ بند به سیستم GPS متصل است و مکان حاجی را هر لحظه برای دستگاههای اطلاعاتی خارجی که روابط راهبردی با عربستان دارد، گزارش می‌دهد.

مسئولان امنیتی نیز می توانند براساس اطلاعات هریک از مچ بندها، در هر لحظه از طریق تلفن های همراه خود وارد عمل شوند.

خنده دار این است که عربستان می گوید این مچ بندها حاوی اطلاعات مهم برای حجاج نظیر موعد نماز و اذان و مناسک حج و راهنمایی حجاج به زبان‌های مختلف است؛ به گونه ای که انگار حجاج گروهی از برنامه نویسان رایانه یا تحلیلگران سیستم هستند و می‌توانند با اینچنین برنامه‎هایی به آسانی کار کنند.

به سادگی باید گفت که امسال ربودن حجاج شیعه و به قتل رساندن دیگران به بهانه ازدحام با دقت و برنامه ریزی دقیق و کمک بین المللی صورت خواهد گرفت زیرا هدف اصلی ربایش شخصیت های سیاسی و مطبوعاتی خواهند بود، چرا که سامانه یاد شده محل حضور حجاج مورد نظر را از طریق دوربین های مداربسته مشخص خواهد کرد تا اینکه شماری از نیروهای امنیتی ملبس به لباس احرام حاجی مورد نظر را از همه طرف احاطه کنند و به بهانه بیهوشی به خاطر گرمای هوا یا خستگی و امدادرسانی، وی را به مراکز بازجویی و شکنجه ببرند و بعد از آن ، وی را کشته یا بیهوش به محل اجساد حجاجی ببرند که در نتیجه ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند.

کشتار ناشی از ازدحام جمعیت امسال سازماندهی شده تر و بزرگتر خواهد بود. روشن است که برخی مناسک حج را شیعیان در زمان‌های متفاوت با اهل سنت برگزار می کنند و حضور شیعیان در محل‌های معین باعث خواهد شد که سعودی‌ها آنها را محاصره و سپس به آنها برای خروج از خروجی‌های مشخص فشار بیاورند و همزمان نیز به حجاج از طریق مچ بندها شوک الکتریکی بدهند و در نتیجه برخی از آنان بیهوش شوند و روی زمین بیفتند و از این طریق حجاج روی هم افتاده و حادثه ازدحام جمعیت بار دیگر تکرار شده و بیشترین تعداد شیعیان جان خود را از دست بدهند.

مچ بندهای شخصیت‌های شیعه معین دارای دستگاه شنود هم خواهد بود تا اتاق عملیات امنیتی صدای آنها را شنود کند.

صراط در این‌باره نوشت: به سادگی تمام، این وضعیت برای حجاج شیعه در امسال روی خواهد داد و ایران کاری خوب کرد که از بردن حجاج خود خودداری کرد و باید شیعیان جهان و مسئولان آنها را آگاه کرد تا اینکه امسال – با توجه به وجود این مچ بندها و دوربین های مداربسته و مناطق ازدحامی که دولت سعودی به عنوان مقدمه  ای برای شکار شیعیان و به قتل رساندن آنها تعیین کرده اند، محتاط باشند.

برخی اطلاعات درباره ماهیت مچ بندهای الکترونی در مطبوعات عربستان منتشر شده و برخی دیگر نیز از منابع خاص بدست آمده است.

Updated: مارس 7, 2021 — 11:24 ب.ظ