آدولف هیتلر

 

آدولف هیتلر

 

آدولف هیتلر (به آلمانی: Adolf Hitler) ( تلفظ راهنما·اطلاعات) (زاده ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ – درگذشته ۳۰ آوریل ۱۹۴۵) رهبر کاریزماتیک حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان (حزب نازی) بود. او بین سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدر اعظم آلمان و از ۱۹۳۴ به بعد، هم زمان در مقام پیشوای رایش آلمان بزرگ نیز حکومت کرد. وی در یک خانوادهٔ آلمانی زبان در اتریش متولد شد.

اوا براون، همسر

آلویس هیتلر، پدر

کلارا هیتلر، مادر

پاولا هیتلر، خواهر

آلویس هیتلر (پسر)، برادر ناتنی

بریجت داولینگ، زن برادر

ویلیام پاتریک هیتلر، برادر زاده

آنگلا هیتلر راوبل، خواهر ناتنی

گلی راوبال، خواهر زاده

ماریا شیکل گروبر، مادر بزرگ

یوهان گئورگ هیدلر، پدربزرگ احتمالی

یوهان نپوموک هیدلر، جد پدری، عموی بزرگ احتمالی و شاید جد درست پدری

هیتلر به عنوان یک کهنه سرباز نشان دار جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۰ به حزب نازی پیوست. او در سال ۱۹۲۱ به ریاست آن رسید. او در نوامبر ۱۹۲۳ به خاطر شرکت در کودتایی نافرجام معروف به «کودتای آب جوفروشی مونیخ» به تحمل ۵ سال زندان محکوم شد. او در همین دوران کتاب نبرد من را نوشت. او پس از آزادی از زندان، با ترویج ایده های ملی گرایی، ضدکمونیستی، یهودستیزی و ایراد سخنرانی های پرشور ضد پیمان ورسای، حامیان بسیاری در کشور آلمان به دست آورد. هیتلر در سال ۱۹۳۳ از سوی پاول فن هیندنبورگ به مقام صدراعظمی آلمان منصوب شد. مجموعهٔ ارتشی-صنعتی آلمان در زمان صدارت وی توانست قوای تحلیل رفتهٔ این کشور را بازسازی کرده و آن را تبدیل به یکی از قدرت های برتر اروپا در زمان خود کند. هیتلر سیاست خارجی خود را با هدف سیاست لبنسراوم دنبال نمود و یکی از دلایل نخست و عمدهٔ وقوع جنگ جهانی دوم تهاجم به لهستان در ۱۹۳۹ بود که در نتیجه، بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند؛ جنگی که بین دو قدرت نیروهای محور و نیروهای متفقین درگرفت و در طی این مدت اروپا و همچنین سایر نقاط دنیا شاهد ویرانی ها و تلفات بسیار بود. اگرچه در عرض سه سال، آلمان و نیروهای متحدش بیشتر مناطق اروپا، بخش های قابل توجهی از آفریقا، شرق آسیا، و اقیانوسیه را اشغال کردند، اما نیروهای متفقین از سال ۱۹۴۲ به بعد، از نیروهای آلمان نازی، پیشی گرفتند و در سال ۱۹۴۵، رایش آلمان بزرگ را از هر سو محاصره کردند.

هیتلر در ۲۹ آوریل ۱۹۴۵ در روزهای پایانیِ نبرد برلین، با اوا براون که برای سال های طولانی معشوقهٔ او بود ازدواج کرد. در ۳۰ آوریل، یعنی یک روز پس از ازدواجش، به همراه همسرش خودکشی کرد.

آدولف هیتلر حدود ساعت ۰۶:۳۰ بعد از ظهر ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ در مسافرخانه ای در شهری مرزی و کوچک به نام بران آئو ام این در اتریش، بین مرز اتریش و امپراتوری آلمان زاده شد. پدر او آلویس هیتلر (۱۸۳۷ – ۱۹۰۳)، یک کارمند پائین رتبه گمرک بود. مادر هیتلر، کلارا هیتلر (زادهٔ پولتزل)، دومین دختر عموی آلویس بود. او شش بچه به دنیا آورد. تنها آدولف، که دومین فرزندش بود، و خواهر کوچکش پاولا در کودکی زنده ماندند. هنگامی که هیتلر ۳ ساله بود خانواده او به ایالت باواریا در جنوب آلمان مهاجرت کردند. در سال ۱۸۹۴ خانواده هیتلر به نزدیکی شهر لینز مهاجرت کردند و تا زمان بازنشستگی پدر هیتلر در آنجا ماندند، در این دوره هیتلر به عنوان کودکی خستگی ناپذیر به بازی و درس در مدرسه ای نزدیک به خانه مشغول بود. برادر او ادموند بر اثر بیماری سرخک در ۲ فوریه ۱۹۰۰ درگذشت و این اتفاق تأثیری دائمی در هیتلر ایجاد کرد و اعتماد به نفس هیتلر را تا حدود بسیاری تضعیف کرد و باعث شد آدولف هیتلر کج خلق شود و همواره با پدر خود بحث های طولانی داشته باشد. روابط هیتلر با مادرش بسیار خوب و صمیمانه بود و این کاملاً برعکس روابط او با پدرش بود که معمولاً او را کتک می زد با اینکه هیتلر علاقه مند بود به رشته هنر بپردازد ولی پدر وی او را به مدرسه فنی فرستاد، هیتلر بعدها در کتاب نبرد من اعتراف کرد که «امیدوارم بتوانم چند سال عقب افتادگی که پدرم به من تحمیل کرد را جبران کنم». هیتلر حتی در زمینه سیاسی هم با پدر خود اختلاف داشت، پدر هیتلر فردی معتقد به امپراتوری اتریش بود اما هیتلر خود و اتریش را جزء آلمان و امپراتوری روم باستان می دانست. پس از مرگ پدر هیتلر در ۳ ژانویه ۱۹۰۳ وی مدرسه فنی را ترک کرد. آدولف هیتلر در کتابش نبرد من، لحنی مودبانه دربارهٔ پدرش دارد، به هر حال او اظهار می کرد تصمیم جدی که برای نقاش شدن داشت باعث اختلاف نظرات بسیاری در بین آن ها شده بود.

 

تئوری توطئه پیرامون مرگ آدولف هیتلر

با وجود اینکه اکثر تاریخ نگاران خودکشی هیتلر و اوا براون در تاریخ ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ را تأیید می کنند، چند نظر در مورد زنده ماندن هیتلر و اوا براون وجود دارد.

سایمون دانستون و ژرارد ویلیامز در کتاب گرگ خاکستری: فرار آدولف هیتلر اشاره می کنند که هیتلر و اوا براون خودکشی نکردند بلکه به آرژانتین فرار کردند و ۱۰ کیلومتری باریلوچه تا اوائل دهه ۶۰ میلادی زندگی کردند. این روایت توسط تاریخ نگاران دیگر که به خودکشی این دو در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم باور دارند رد شده است. اعتبار این روایت از آن جهت است که هیچ عکسی از جسد اوا براون وجود ندارد، و عکس های کمی که از جسد هیتلر وجود دارند عکس هایی از چند نفر هستند که همگی سیبیل هیتلر را دارا هستند. این دو تاریخ نگار ادعا می کنند که جسدهای سوزانده شده در برلین متعلق به هیتلر و براون نیستند بلکه متعلق به بدل های قربانی شده هستند.

در کتاب هیتلر در برزیل: زندگی و مرگ او عنوان شده است که هیتلر ابتدا به آرژانتین، پاراگوئه و سپس به برزیل فرار کرد و تا سن ۹۵ سالگی (سال ۱۹۸۴ میلادی) در آنجا زندگی کرد. به روایت این کتاب، هیتلر با نام آدولف لایپزیگ در برزیل با دوست دختری سیاه پوست زندگی کرده است و با نقشه گنجی که اعضای کلیسای واتیکان به او داده بودند در آمریکای جنوبی به دنبال گنج می گشته است.

در خردادماه ۱۳۹۶ مرد سالخورده ای در شهر سالتا در کشور آرژانتین ادعا کرده که دیکتاتور معروف آلمان آدولف هیتلر است که در ۷۰ سال گذشته مخفی شده است. این پیرمرد در مصاحبه ای با روزنامه ال-پاتریوت گفت که در سال ۱۹۴۵ با پاسپورتی به نام هرمن گونتربرگ از آلمان به آرژانتین مهاجرت کرده است. او می گوید که پاسپورتش جعلی بوده و از سوی گشتاپو در روزهای آخر جنگ صادر شده و او رهبر سابق نازی ها یعنی آدولف هیتلر است.

 

توهم توطئه درباره مرگ آدولف هیتلر

با وجود اینکه اکثر تاریخ نگاران خودکشی هیتلر و اوا براون در تاریخ ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ را تایید می کنند، چند توهم توطئه در مورد زنده ماندن هیتلر و اوا براون وجود دارد.

Wiki: توهم_توطئه_درباره_مرگ_آدولف_هیتلر

تولد پنجاه سالگی آدولف هیتلر

مراسم تولد پنجاه سالگی آدولف هیتلر در تاریخ بیست آوریل ۱۹۳۹ برگزار شده است. در این روز بزرگترین رژه نظامی تاریخ رایش سوم توسط واحدهای مختلف ارتش آلمان و اس اس به مدت چهار ساعت و نیم در برلین برگزار شد. همچنین جمعیت انبوهی از سراسر آلمان به برلین آمده بودند تا تولد پیشوا را به وی تبریک بگویند. مراسم جشن تولد پیشوا در کشورهای دیگر از جمله استرالیا نیز توسط آلمانیها برگزار شد. استقبال مردم آلمان از این رویداد به حدی زیاد بود که به جرات میتوان هیتلر را در آن تاریخ محبوب ترین رهبر اروپایی نامید. این در حالی بود که بیکاری در آلمان به نزدیک صفر رسیده بود و کل مناطق کشور آلمان توسط شبکه وسیعی از اتوبانها و فرودگاه ها به هم متصل شده بود و صنایع آلمان در بهترین وضعیت خود بودند.

یوزف تیزو رییس جمهور اسلواکی،

امیل هاشا فرماندار بوهم و موراویا،

چزاره اورزنیگو نماینده پاپ در آلمان،

گئورگ کرکیمیس فرماندار بخش مقدونیه یونان و

گافنچو، وزیر امور خارجه رومانی از مهمانان خارجی سرشناس این مراسم بودند. در کل نمایندگان ۲۳ کشور در تولد پنجاه سالگی پیشوا حضور داشتند.

در تاریخ ۱۸ آوریل ۱۹۳۹، دولت آلمان، بیستم آوریل روز تولد پیشوا را تعطیل عمومی و روز جشن اعلام کرد. بعد از ظهر روز ۱۹ آوریل، آدولف هیتلر در میان تشویق مردم، پیشاپیش یک کاروان ۵۰ تایی از لیموزینهای رو باز مرسدس بنز از محور شرقی-غربی برلین که به تازگی توسط آلبرت اشپیر آرشیتکت معروف آلمانی ساخته شده بود، عبور کرد. روز بیستم آوریل ابتدا گروه موزیک اس اس جلوی ساختمان صدر اعظم آلمان برای پیشوا موزیک اجرا کردند و تعداد زیادی از مردم نیز به تشویق هیتلر پرداختند. سپس هیتلر و همراهانش توسط لیموزینهای خود به محل رژه اصلی رفتند. حدود ۵۰۰۰۰ نظامی ظرف مدت ۴ ساعت و نیم از جلوی پیشوا رژه رفتند. این تعداد شامل ۱۲ گروهان نیروی هوایی، ۱۲ گروهان نیروی زمینی و ۱۲ گروهان نیروی دریایی به همراه تعدادی از واحدهای اس اس بودند. همچنین ۱۶۲ هواپیمای جنگی بر فراز برلین پرواز کردند. یک و نیم میلیون آلمانی در محل رژه حاضر بودند و مراسم را از نزدیک تماشا میکردند.

رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست شهر دانتسیش، شهروندی افتخاری این شهر را به هیتلر اهدا کرد. مارتین بورمان از طرف حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان، آشیانه عقاب را به پیشوا تقدیم کرد. هاینریش هیملر نقاشی نفیسی از چهره فردریک کبیر، فرد مورد علاقه هیتلر را به وی هدیه کرد.

 

دیدگاه های مذهبی آدولف هیتلر

دیدگاههای مذهبی آدولف هیتلر، تا اندازه ای به دلیل اظهارات ظاهراً متناقض او، و آنهایی که به او اسناد داده شده است، محل اختلاف بوده اند.

Angebert, Jean-Michel (۱۹۷۴), The Occult and the Third Reich, Macmillan, ISBN 0-02-502150-8 .

بر اساس مصاحبه ای با یک خبرنگار بریتانیایی سالها پس از جنگ جهانی اول، هیتلر مدعی شد صدایی رازآمیز به او گفته بخشی از یک سنگر شلوغ را طی یک گلوله باران کوچک ترک کند. دقایقی پس از این که منطقه را ترک کرد، بمبی بر آن نقطه خاص افتاد. هیتلر این تجربه را به عنوان پیامی مبنی بر این که او یک فرد نشان شده خاص است که یک کار خاص برای انجام دادن دارد، دید. به هرحال این داستان در نبرد من نیامد.

هیتلر آتئیسم را بزرگترین دشمن کمونیست میدانست. در یک سخنرانی در اشتوتگارت در فوریه ۱۹۳۳ او گفت: «امروز آنها می گویند مسیحیت در خطر است، این که ایمان کاتولیک تهدید می شود. پاسخ من به آنها این است: برای زمان حاضر، مسیحیان و نه خدا ناباوران بین المللی در صف اول آلمان ایستاده اند. من تنها در مورد مسیحیت حرف نمی زنم؛ من اعتراف می کنم که من هرگز خودم را با احزابی که هدف شان نابودی مسیحیت است متحد نمی کنم. چهارده سال آنها دست در دست خدا ناباوری داشته اند. هیچگاه صدمه ای بزرگتر از آن سالهایی که احزاب مسیحی در کنار آنهایی قرار گرفتند که موجودیت حتمی خداوند را انکار می کردند، به مسیحیت وارد نشد. سراسر حیات فرهنگی آلمان طی این دوره خرد و آلوده شد. این باید وظیفه ما باشد که همه این مظاهر انحطاط در ادبیات، مدارس، و روزنامه ها – یعنی، در سراسر فرهنگ مان را – بسوزانیم تا سمی را طی سالهای که طی این چهارده سال گذشته در همه وجوه زندگی ما را رخنه می کرده است حذف کنیم.»

بین ادیان شرقی، هیتلر رهبران مذهبی چون «کنفسیوس، بودا، و محمد» را چون فراهم آورندگان «تغذیه روحی» توصیف می کرد. در این زمینه، ارتباط هیتلر با محمد امین الحسینی ، مفتی بیت المقدس – که در ۱۹۴۱ به مرتبه اسیلوم، رده افتخاری یک ارشد اس اس، و یک «نسب نامه نژادی قابل احترام» رسید – بیشتر نشانه احترام دانسته شده تا سودجویی سیاسی. انتخاب سواستیکا توسط هیتلر به عنوان نماد اصلی و رسمی حزب ناسیونال سوسیالیست، به تبار فرهنگی آریایی مردم آلمانی مربوط بود. آنها آریاییان اولیه هند را به عنوان نشانه ای از یک نماد نژاد برتر آریایی می دانستند.

 

روباه سیاه ظهور و سقوط آدولف هیتلر

روباه سیاه: ظهور و سقوط آدولف هیتلر (انگلیسی: Black Fox: The Rise and Fall of Adolf Hitler) فیلمی در ژانر مستند به کارگردانی لوئیس کلاید استومن است که در سال ۱۹۶۲ منتشر شد.

 

گیاهخواری آدولف هیتلر

تاریخ نگاران آدولف هیتلر را نه تنها ضد الکل و غیرسیگاری بلکه گیاهخوار هم می دانند. استدلال شده است که رژیم غذایی او بر اساس نظریات تاریخی ریشارد واگنر بوده است که آینده آلمان را با گیاهخواری مرتبط کرد. ممکن است که هیتلر معتقد به اثر گیاهخواری بر کاهش مشکلات بهداشتی فردی و ایجاد یک نوزایش معنوی بوده باشد.

بنا بر رونوشتهای استنوگرافیک ترجمه شده بین هیتلر و حلقه داخلی اش که بین ژوئیه ۱۹۴۱ و نوامبر ۱۹۴۴ به وقوع پیوست، هیتلر خود را گیاهخوار می دانست.

—نقل قول از نویگایست/دی وایسه فانه مجله جنبش اندیشه آزاد آلمانی

راین بری، یک فعال گیاهخواری و حقوق حیوانات می گوید گرچه هیتلر حجم گوشت در رژیم عذایی اش را کم کرده بود، ولی هرگز کاملاً مصرف گوشت را قطع نکرد. او استدلال می کند که بسیاری از مورخین به اشتباه او را گیاهخوار می دانند.

 

لشکر یکم زرهی اس اس لایب اشتاندارته اس اس آدولف هیتلر

لشکر یکم زرهی اس اس لایب اشتاندارته اس اس آدولف هیتلر (به آلمانی:Leibstandarte SS Adolf Hitler) یکی از لشکرهای وابسته به وافن اس اس در جنگ جهانی دوم بود.

یوزف دیتریش

تئودور ویش

ویلهلم مونکه

اتو کوم

 

مرگ آدولف هیتلر

Anderson, John (10 November 2015). “One Industry That Capitalizes on America’s Hitler Fascination”. Fortune. Retrieved 19 September 2018.

Beschloss, Michael (December 2002). “Dividing the Spoils”. Smithsonian Magazine. Retrieved 5 September 2018.

Beevor, Antony (2002). Berlin – The Downfall 1945. New York: Viking-Penguin. ISBN 978-0-670-03041-5.

Brisard, Jean-Christophe; Parshina, Lana (2018). The Death of Hitler. Da Capo Press. ISBN 978-0306922589.

CIA Chief of Station, Caracas (3 October 1955), HVCA-2592 (PDF), CIA, retrieved 6 September 2018

CIA staff (2013), Advanced Search: Nazi War Crimes Disclosure Act, CIA FOIA, retrieved 8 January 2019

CNN staff (11 December 2009). “Russians insist skull fragment is Hitler’s”. CNN. Retrieved 1 October 2013.

Dolezal, Robert (2004). Truth about History: How New Evidence Is Transforming the Story of the Past. Pleasantville, NY: Readers Digest. pp. 185–6. ISBN 0-7621-0523-2.

Eberle, Henrik; Uhl, Matthias, eds. (2005). The Hitler Book: The Secret Dossier Prepared for Stalin from the Interrogations of Hitler’s Personal Aides. New York: Public Affairs. ISBN 978-1-58648-366-1.

Erickson, John (1983). The Road to Berlin: Stalin’s War with Germany: Volume 2. London: Weidenfeld and Nicolson. ISBN 978-0-297-77238-5.

Fest, Joachim C. (1974). Hitler. New York: Harcourt. ISBN 978-0-15-141650-9.

Fischer, Thomas (2008). Soldiers of the Leibstandarte. Winnipeg: J.J. Fedorowicz. ISBN 978-0-921991-91-5.

Goñi, Uki (27 September 2009). “Tests on skull fragment cast doubt on Adolf Hitler suicide story”. The Guardian. London. Retrieved 1 October 2013.

Halpin, Tony; Boyes, Roger (9 December 2009). “Battle of Hitler’s skull prompts Russia to reveal all”. The Times. Archived from the original on 29 June 2011. Retrieved 1 October 2013.

Horrabin, J.F. (1946). Vol. X: May 1944 – August 1945. An Atlas-History of the Second Great War. Edinburgh: Thomas Nelson & Sons. OCLC 464378076.

Isachenkov, Vladimir (20 February 1993). “Russians say they have bones from Hitler’s skull”. Gadsen Times. Associated Press. Retrieved 11 January 2015.

Joachimsthaler, Anton (1999) . The Last Days of Hitler: The Legends, The Evidence, The Truth. London: Brockhampton Press. ISBN 978-1-86019-902-8.

Kershaw, Ian (2001) . Hitler, 1936–1945: Nemesis. 2. London: Penguin. ISBN 978-0-14-027239-0.

Kershaw, Ian (2008). Hitler: A Biography. New York: W. W. Norton & Company. ISBN 978-0-393-06757-6.

Linge, Heinz (2009). With Hitler to the End. Frontline Books–Skyhorse Publishing. ISBN 978-1-60239-804-7.

Lusher, Adam (20 May 2018). “Adolf Hitler really is dead: scientific study debunks conspiracy theories that he escaped to South America”. Independent. Retrieved 25 September 2018.

MI5 staff (2011). “Hitler’s last days”. Her Majesty’s Security Service website. Retrieved 1 October 2013.

Misch, Rochus (2014) . Hitler’s Last Witness: The Memoirs of Hitler’s Bodyguard. London: Frontline Books-Skyhorse Publishing, Inc. ISBN 978-1-848-32749-8.

O’Donnell, James P. (2001) . پناهگاه. New York: Da Capo Press. ISBN 978-0-306-80958-3.

Petrova, Ada; Watson, Peter (1995). The Death of Hitler: The Full Story with New Evidence from Secret Russian Archives. W.W. Norton & Company. ISBN 978-0-393-03914-6.

Senn, David R.; Weems, Richard A. (2013). Manual of Forensic Odontology. Boca Raton: CRC Press. ISBN 978-1-439-85134-0.

Shirer, William L. (1960). The Rise and Fall of the Third Reich. New York: Simon & Schuster. ISBN 978-0-671-62420-0.

Rosenberg, Steven (3 September 2009). “I was in Hitler’s suicide bunker”. BBC News. Retrieved 1 October 2013.

Ryan, Cornelius (1994) . The Last Battle. New York: Simon & Schuster. ISBN 978-1-439-12701-8.

Trevor-Roper, Hugh (1992) . The Last Days of Hitler. Chicago: University of Chicago Press. ISBN 978-0-226-81224-3.

Tkachenko, Maxim (11 December 2009). “Official: KGB chief ordered Hitler’s remains destroyed”. CNN.

Vinogradov, V. K.; Pogonyi, J.F.; Teptzov, N.V. (2005). Hitler’s Death: Russia’s Last Great Secret from the Files of the KGB. London: Chaucer Press. ISBN 978-1-904449-13-3.

Federal Bureau of Investigation (10 April 2011). “FBI – Adolf Hitler”. vault.fbi.gov. Retrieved 8 January 2019.

Schulz, Eugene G. (2012). The ghost in General Patton’s Third Army : the memoirs of Eugene G. Schulz during his service in the United States Army in World War II. . ISBN 9781477141458. OCLC 817583196.

آدولف هیتلر سیاستمدار اتریشی-آلمانی بود که بر حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان رهبری می کرد. وی در سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵، صدراعظم آلمان و از ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۵ میلادی، پیشوای آلمان نازی بود. وی در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ و در فورربونکر واقع در برلین، خودکشی کرد. همسر هیتلر، اوا براون، همان زمان و همراه با همسرش، با خوردن سیانور، خودکشی کرد. با توجه به وصیتنامه شخصی و سیاسی هیتلر، اجساد آن دو همان بعدازظهر از خروجی اضطراری پناهگاه خارج شد و با استفاده از بنزین، در باغ صدارت عظمای رایش به آتش کشیده شد. مدارک موجود در بایگانی های شوروی نشان می دهد که باقی ماندهٔ اجساد سوختهٔ آن دو جمع آوری شده و تا سال ۱۹۴۶ در مکانی نگهداری شده است. در سال ۱۹۷۰، این اجساد نبش قبر شده و در کوره سوختند و خاکسترهایشان پراکنده شد.

نظرات متفاوتی دربارهٔ دلیل مرگ او وجود دارد. یکی از این نظریه ها بیان می کند که او صرفاً بر اثر سم مرده و نظر دیگری ادعا دارد که او در هنگام گاز گرفتن قرص سیانور، با گلوله، خودکشی کرده است. مورخان معاصر، این نظرات را رد کرده اند و تصور می کنند که این نظریه ها، یا پروپاگاندای شوروی اند و یا تلاشی ازپیش برنامه ریزی شده برای انطباق نتیجه گیری های متفاوت. یکی از شهود عینی، بیان کرده که جسد هیتلر نشانه هایی از شلیک در دهان داشته؛ اما مدارک خلاف این را نشان می دهد. دندان های جسد هیتلر، با نمونهٔ دندان وی که در سال ۱۹۴۵ گرفته شده بود، مطابقت داشتند.

به دلایل سیاسی، شوروی نسخه های مختلفی از سرنوشت هیتلر را معرفی کرد. در سال های پس از جنگ، آن ها بلافاصله فرضیهٔ عدم مرگ هیتلر، فرار او و تحت پوشش قرار گرفتنش توسط متفقین را مطرح کردند.

 

وصیتنامه شخصی و سیاسی آدولف هیتلر

 

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی

ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد

نقل قول های آدولف هیتلر

آدولف هیتلر (۲۰ آوریل ۱۸۸۹ – ۳۰ آوریل ۱۹۴۵)، پیشوای نازی، رهبر آلمان از ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵.

 • «قوی ها هنگام تنهایی قوی تر هستند.»
 • «مکتب دوران جوانی به منزلهٔ مادهٔ اولیهٔ اعمال آینده است.»
 • «همیشه مردان خوب در منجلاب بدبختی دست و پا می زنند.»
 • «باشد که این کتاب -نبرد من- چون به کار آید، که من به کار مشترک، اهدا می کنم.» -> سنگِ بنایی
 • « نتایجی که در جوانی به آن ها پی بردم:
 • «یهودی، کسی نیست که آشتی پذیر باشد. باید همه را نابود ساخت .»
 • «مذهب برای آنها (یهودیان) بازیچه ای است که می توانند مانند سایر چیزها آن را از دیگران بدزدند.»
 • «اگر یهودی با ایمان دیوانه کننده ای که به مارکسیست دارد روزی در زمین، در روی زمین پیروزی به دست بیاورد؛ تاج او روی مرگ عالم انسانی است و طولی نخواهدکشید که در روی زمین موجود زنده ای باقی نخواهد ماند .»
 • «انگلیسی ها مثال خوبی برای مردم جهان به شمار می روند آنها با محافظه کاری خود، هرگز خود را به جائی نمی کشانند که سرانجام دچار پشیمانی شوند؛ جنگ آنها برای آزادی خودشان است واگر نان ندارند خوب می دانند که چگونه باید برای قاپیدن نان از دست دیگری دولت ها را به جان یکدیگر بیندازند. زمانی که ما برای به دست آوردن یک لقمه نان نقشه می کشیدیم که با کدام دولت متحد شویم و از چه کسی کناره بگیریم انگلستان برای آزادی خودش از اتحادهای دول اروپا بهره برداری می کرد .»
 • «کسی که می خواهد زندگی کند باید مبارزه کند و کسی که دست از مبارزه بردارد، آن هم در جهانی که هستی ان مربوط به مبارزه است استحقاق زنده ماندن ندارد.»
 • «قدرت در دفاع کردن نیست. در حمله کردن است .»
 • «حقیقت همان دروغی است که بارها و بارها تکرار شده است .»
 • «انقلاب عظیمی را که ما در نظر داریم به وجود بیاوریم اساس آن روی این فلسفه پایه گذاری شده است که اگر خطر یهود از المان دور نشود دیر یا زود یهودیان دنیا را می بلعند و آقا و فرمانروای دنیا خواهند شد.»
 • «وقتی برنده می شوی نیازی به توضیح نداری! وقتی می بازی، چیزی برای توضیح دادن نداری!»
 • «بهترین وسیله برای شکست یک ملت، ناتوان ساختن انرژی و ارادهٔ معنوی آن ملت است.»
 • «وقتی کسی شمشیری در یک طرف ترازو میگذارد،برای حفظ تعادل باید شمشیری از همان جنس در کفه دیگر ترازو قرار داد..!»
 • «آری،این حرف درستی است که انسان خیلی زود به فقر و گرسنگی و بسیاری چیزها عادت می کند و نسبت به همه چیز بدبین میشود.بسیاری از کارگران را دیده بودم که در دوران روستاگری چون درآمد مرتبی داشتند با ملت و دولت دوست و مهربان بودند و اگر هم از آنان نامهربانی میدید باز هم از آرامش و صلح لذت میبردند.اما وقتی به شهر میامدند در اثر چند بار بیکاریهای مکرر و تحمل بی نوایی،عاطفه و احساس انسانی را از دست داده و خوی یغماگری در آنها زنده میشد و برای ارتکا به هرعملی آمادگی پیدا میکردند.وای به وقتی که این کارگران صاحب زن و فرزند هم بودند…تا پولی در منزل بود با لقمه نانی میساختند،اما وقتی کارد به استخوان می رسید،لطف و شفقت خانوادگی نیز از بین میرفت و کارگر بدبخت باید با دوجبهه یکی در خانه و یکی در خارج از خانه نبرد میکرد…کشمکش ها و منازعات خانوادگی از اینجا آغاز شد،دیگر نه پسر پدر را و نه پدر پسر را دوست داشت.پدر برای سرگرمی و تسکین به مشروب پناه میبرد،روزهای تعطیل روز بدمستی و مشروب خوری او بود و برای اینکه بتواند با زن و فرزند خود خوب نبرد کند،به مشروب توسل میجوید و زن بدبخت با هزار کشمکش و دعوا یک سکه پول از شوهرش می گیرد،با این حال او مست و مدهوش به منزل می آید و پس فردا چون میبیند که باید با جیب خالی از منزل خارج شود خدا میداند که چه صحنه ها و تراژدی ها بین زن و شوهر به وجود می آبد…»
 • «حقیقت همان دروغی است که بارها و بارها تکرار شده است.»
 • «قانون مثل تار عنکبوت می ماند، فقط می تواند مگس های کوچک را شکار کند.»
 • «اگر برنده شوی نیاز نداری که شرح دهی … اما اگر بازنده شوی بهتر است آنجا نباشی تا مجبور شوی شرح بدهی.»
 • «دروغهای کوچک همیشه خود را نمایان می کنند. دروغ را آنقدر بزرگ بگویید که تصور دروغ بودن آن هم به ذهن کسی وارد نشود.»
 • «قدرت در دفاع کردن نیست. در حمله کردن است.»
 • «حق همیشه با پیروزمندان جنگ است .»
 • «مرگ سرنوشت بازندگان است.»
 • «یک رهبر نابغه باید بتواند همهٔ دشمنان متفاوت خود را در یک دسته قرار دهد.»
 • «انبوه مردم ساده تر فریب یک دروغ بزرگ را می خورند تا یک دروغ کوچک.»
 • «چه کسی گفته من تحت حمایت ویژه پروردگار قرار ندارم؟»
 • «دروغ را بزرگ و ساده و مکرر بگو تا در نهایت باور کنند.»
 • «از طریق استفادهٔ هوشمندانه و مکرر از پروپاگند؛ می توان مردم را متقاعد کرد که بهشت، جهنم است و پست ترین شرایط زندگی مثل زندگی در بهشت است.»
 • «روحیه دشمن خودت را از درون تضعیف کن با کمک غافلگیر کردن و ترس و کارشکنی و به قتل رساندن. این جنگ آینده است.»
 • «وقتی عقل از بین رفت، آخرین تصمیم متعلق به کسی است که اراده ای محکم داشته باشد و بهترین اسلحه دفاعی انسان در حملات شدید می باشد.»
 • «… به هیچ وجه مهم نیست، وقتی فاتح شدیم، دیگر کسی دراین باره سؤالی نخواهد کرد.»
 • «در جهان پاسخ دو چیز را باید با خون داد، اشتباه و خیانت.»
 • «کجا دیده شده است کسی بتواند با خشونت و سرنیزه عقیده ای را متزلزل سازد؟!.»
 • «سروصدای زیاد خود به معنی تبلیغات منفی است!.»
 • «قانون طبیعت این است که همیشه حق با کسی است که با صراحت حرف می زند، ولی کیست که معنای صراحت را درک کند؟ !.»
 • «طبیعت سرحدات سیاسی نمی شناسد!.»
 • «یک روز فرا می رسد که به خاطر نکشتن هر یک یهودی من را نفرین می کنید.»
 • «قدرت در زوراست.»
 • «به وسیله تبلیغات می توان جهنم را بهشت و بهشت را جهنم نشان داد.»
 • «شاید افرادی هم گاهی فکر می کنند که باید از جای خود تکان بخورند اما دیگران و کسانی که در ناامیدی فرورفته و همه چیز را مشکل می دانند به آن ها خواهند گفت این کار غیرممکن است و ما در این مجاهدت پیروز نخواهیم شد و پیروزی ما چیزی است که به دست آوردن ان محال است. اما ما به آنها خواهیم گفت این دلایل بی پایه است و احمق ها هستند که ناتوانی و ضعف را به خود تلقین می کنند.»
 • «وقتی برنده می شوی، نیازی به توضیح نداری! وقتی می بازی چیزی برای توضیح دادن نداری!»
 • «از درس تاریخ آنچه در خاطرات جوانان باقی می ماند غیر از یک مشت اطلاعات بی فایده مانند تاریخ تولد چند سردار یا پادشاه چیز دیگری نبوده و سایر قسمت های مهم آن به کلی از یاد رفته یا از ان نتیجه کلی نگرفته اند.»
 • «به کسانی که به ما ضربه زدند، ضربه خواهیم زد. کسانی که ما را تحقیر کردند، تحقیر خواهیم کرد. به کسانی که به ما ظلم کردند، ظلم خواهیم کرد.»
 • «و تنها وحشت میتواند وحشت را نابود کند..!»
 • «سفاکی تحسین برانگیز است،مردم میخواهند که از چیزی بترسند.آنها کسی را میخواهند که با ترس و لرز تسلیم ش شوند،توده ها نیازمند این ترس هستند.»
 • «اصرار در دفاع،نشان دهنده ی میل باطنی به حمله است.شخص بی رحم جدی نیست.»
 • «در جبهه ی جنگ یک سرباز ممکن است نمیرد،اما یک سرباز فراری باید بمیرد.»
 • «بهتر است روی پای خودت بمیری تا روی زانوهایت بخواهی،یک عمر زندگی کنی!..»

 

Updated: می 18, 2020 — 2:26 ق.ظ