ساختار انرژیک جهان هستی

ساختار انرژیک جهان هستی

 

جهان هستی از ماده و انرژی تشکیل شده است

ماده شکل دیگری از انرژی است به طوری که ماده و انرژی میتوانند به همدیگر تبدیل شوند.

ماهیت انرژی همچنان گنگ است اما میدانیم که انرژی یعنی توانایی انجام کار و حاصل ارتعاش ذرات ماده میباشد.

 

” انرژی یک ویژگی دارد ، نه به وجود می آید و نه از بین میرود بلکه از شکلی به شکلی دیگر تغییر میکند یا از جسمی به جسم دیگر منتقل میشود.”

 

پس همه چیز در جهان مادی از یک انرژی واحد تشکیل شده است.

 

هرچه انرژی یا فرکانس ذرات کم تر باشد تراکم ماده بیشتر میشود. و هرچه انرژی یا فرکانس ذرات بیشتر باشد تراکم مادی کمتر میشود.

 

به نظر شما چرا تنفس در سونا سخت تر از محیط معمولی است ؟ پاسخ : چون هوا در سونا گرم تر(یعنی پر انرژی تر) است و تراکم آن کم تر است. در نتیجه با هر بار تنفس مقدار کم تری اکسیژن نسبت به حالت عادی وارد شش ها میشود.یعنی تراکم مواد آنجا کم تر است.پس هرچه انرژی بیشتر تراکم کم تر.

 

تراکم ماده نسبت مستقیمی با جنس ماده دارد. به طوری که هرچه تراکم بیشتر(یعنی انرژی کم) باشد ماده قابل لمس تر ، خشن تر ، و سخت تر است مانند فلز و سنگ .

 

و برعکس هرچه تراکم ماده کمتر(انرژی زیاد) ماده میل به لطافت،نامرئی شدن و پر سرعت شدن دارد. مانند امواج گاما با انرژی زیاد ولی غیر قابل لمس و مشاهده.

 

تاریخچه دیدگاه انسان از کیهان :

 

در ابتدا تصور میشد زمین تخت است .

سپس کشف شد که زمین به شکل کروی است .

تصور میشد زمین مرکز جهان است، خورشید و ستارگان و سیارات به دور آن میچرخند.

کشف شد که زمین به دور خورشید و ستارگان در محور هایی در حال گردش هستند.

کشف شد که بجز ما و ستارگان و کهشکشان راه شیری ، میلیارد ها کهکشان دیگر نیز وجود دارند.

ماده تاریک و انرژی تاریک کشف شدند.

حال احتمال میرود که بجز جهان ما جهان های دیگری با قوانین متفاوتی نیز وجود دارند.

تاریخچه دیدگاه انسان از کوانتوم فیزیک :

 

تصور میشد جهان از آب ، خاک ، آتش و هوا ساخته شده است.

تصور میشد اتم کوچکترین ذره هر چیزی است که قابل تجزیه نیست.

اتم تجزیه شد و الکترون و هسته اتم نیز کشف شدند.

هسته اتم شکافته شد و کوارک(بسته انرژی) کشف شد.

به کوارک یا بسته انرژی نفوذ کردیم و به ثابت پلانک(فضا-زمان) رسیدیم.

اثبات شد که ذرات کوانتومی دیگر در بند فضا زمان نیستند و در هر لحظه میتوانند در هر جایی باشند.

اثبات شد که تشخیص کوانتوم در لحظه با دیدگاه ناظر یا آزمایشگر رابطه دارد. ناظر هر آنچه که میخواهد را میبیند . و مشاهده هر ناظر با ناظر دیگر بر اساس تصورشان از کوانتوم متفاوت بود

انواع ماده :

 

تا سالهای سال دانشمندان تصور میکردند مواد از سه حالت جامد ، مایع ، گاز خارج نیستند.

 

سپس به مواد پلاسما دست یافتند که نه جامد بود نه گاز و نه مایع .

 

در سال های اخیر نیز دانشمندان به حالت خاصی از آب رسیده اند که هیچکدام از ویژگی های 4 حالت کشف شده قبلی را ندارد.

 

جامد،مایع،گاز،پلاسما ، حالت پنجم آب

 

 

انواع انرژی :

انرژی جنبشی

انرژی حرارتی

انرژی مکانیکی

انرژی الکتریکی

انرژی مغناطیسی

انرژی پتانسیل

انرژی شیمیایی

انرژی کشسانی

انرژی هسته ای

انرژی گرانشی

یادآوری: ماهیت انرژی و ماده یکسان است. اما در دو حالت مختلف پرتراکم و کم تراکم.

 

حواس پنج گانه انسان قادر به تشخیص حالات مواد میباشد. اما این درحالی است که تنها تعداد کمی از انرژی ها را میتواند احساس کند. برای مثال با شنیدن ، امواج صوتی را تشخیص میدهد. با حس لامسه قادر به شناسایی انرژی گرمایی و با حس دیداری قادر به دیدن طیف بسیار بسیار ناچیزی از امواج الکترومغناطیسی یعنی نور مرئی است.

 

به هر حال حقیقت این است که جهان هستی مملو از صورت های مختلف انرژی است که انسان تنها قادر به تشخصی طیف ناچیزی از آن میباشد.

 

برای مثال ما انرژی الکترومغناطیس را نمی بینیم اما وجود دارد.

انرژی یا فرکانس پرتوهای ایکس را نمیبینیم و حس نمیکنیم اما میدانیم که وجود دارند و در هنگام مراجعه به رادیولوژی از آن استفاده میکنیم.

از طرفی ، انرژی میتواند بی نهایت صورت داشته باشد . که تاکنون تعداد معدودی از آنها با عنوان هایی شبیه به امواج مغناطیسی ، امواج فرو سرخ ، امواج گاما ، انرژی حرارتی و… کشف شده است . اما همواره از ابتدای آفرینش تا کنون این انرژی ها وجود داشته و در حال اثر بر جهان هستی بوده اند.چه کشف شده باشند و چه نه. آنها تاثیر خودشان را میگذارند.

 

به طور مثال گرانش زمین اخیراً کشف شده است . اما همواره تاثیرات خود را بر پیشینیان ما گذاشته است . یا امواج ایکس همواره وجود داشته اند . اما انسان به تازگی آنها را کشف کرده است.

بنابر این به دور از منطق و عقل نیست که در آینده شاهد کشف ده ها  انرژی و موج جدید با فرکانس های متفاوت باشیم.

 

خوب برگردیم به ساختار اصلی جهان هستی.

 

همه چیز از انرژی ساخته شده است. پرتراکم با انرژی بالا که صورت های غیر مرئی انرژی را نشان میدهند یا کم تراکم با انرژی پایین که مواد قابل لمس و مشاهده را شکل میدهند.

اینکه جسم انسان یک انرژی پرتراکم(یعنی ماده) است که شکی نیست. اما آیا افکار و احساسات انسان خارج از چارچوب قوانین این جهان هستند ؟

 

افکار و احساسات هم طبق قوانین جهان هستی میبایست دارای انرژی و فرکانس باشند.

 

آنها را نمیبینم ، لمس نمیکنیم و نمیشنویم . اما قطعا این امواج همچون امواج الکترومغناطیس،یا امواج گاما،ایکس،رادیو،بلوتوث،وای فای،فروسرخ،فرابنفش،امواج الکتریکی و امواج کیهانی به علت کم تراکم بودن قابل مشاهده نیستند.

 

براي همين است كه وقتي فكر مي كنيم يا درس مي خوانيم گرسنه مي شويم چون از توان موجود در خود براي توليد انرژي فكر استفاده كرده ايم. طي آزمايش بسيار دقيقي كه در يكي از دانشگاههاي آمريكا در سال ۱۹۶۵ انجام گرفت دانشجويي را بر روي ترازويي با حساسيت بسيار بسیار بالا قرار دادند و از او خواستند كه كه يك ضرب ۵ رقمي را در ۵ رقمي انجام دهد و هنگام محاسبه مشخص شد كه وزن دانشجو در حد بسيار كم افزايش يافته است . بنابر اين انرژي نيز وزن هم دارد . پس افكار منفي و مثبت هر كدام داراي وزن و ارتعاش خاص خود هستند .

 

این دیگر وظیفه دانشمندان فیزیک است که کشف کنند افکار و احساسات چه نوع انرژی با چه ویژگی ها و فرکانسی هستند. اما برای وفق دادن خودمان با قوانین جهان هستی همین که بدانیم افکار و احساسات نیز دارای انرژی و فرکانس هستند کافی است .

 

هرچند ، با یک آزمایش ساده که افکار و احساسات انرژی هستند میتوان به این موضوع پی برد.

 

کافی است چند ساعت به مطالعه شدید بپردازید. خواهید دید که خیلی زود تر از حالت استراحت گرسنه تان میشود. زیرا طبق قانون پایستگی انرژی ، مقدار قابل توجهی انرژی ای که توسط مواد غذایی جذب کرده اید از بین نرفته است.بلکه به صورت دیگری از انرژی یعنی انرژی ای کم تراکم به نام افکار تبدیل شده است.

 

بیو رزونانس  :

 

لوی دوبروی دانشمند و فیزیکدان فرانسوی کشف کرد که ذرات همه چیز در حال ارتعاش هستند و هر چیزی که در دنیا وجود دارد دارای یک انرژی و یک فرکانس خاص میباشد.و سالها بعد توسط اروین شرودینگر به همه چیز تعمیم داده شدو از نظر ریاضی صحت و سقم آن ثابت گردید.

 

ارتعاش طبیعی  :

 

لوی دوبروی اثبات کرد که تمام مولکولهای اجسام و تمام سلولهای گیاهان و جانوران، دارای ارتعاش هستند. و نام این ارتعاش را “ارتعاشات طبیعی ” نامیده اند.

 

در دستگاه magnit resonance ingection- MRI از رزونانس استفاده شده است وقادر است اندازه و شکل اندام ها را به نمایش بگذارد.

 

دستگاه الکتروکاردیوگراف  امواج الکتریکی قلب را به شکل نمودار به نمایش درمی آید.

 

دستگاه الکترو آنسفالوگراف امواج  مغزی را بر روی کامپیوتر به نمودار تبدیل می کند.

 

دستگاه بیورزنانس vegatative nerve resonance test -VRT   قادر است نه تنها امواج قلب وامواج مغز بلکه ،امواج کبد ،امواج کلیه ،امواج ریه، امواج معده، امواج روده ،امواج طحال،امواج لوزالمعده، …… بررسی نماید، در این دستگاه پنجاه و چهار هزار فرکانس امواج گوناگون اندامهای بد نو تمامی میکرو ارگانیزمها و هزارتست آلرژن  جای داده شده است ! وبه طور غیر قابل تصوری توانایی پزشک رادر مشخص کردن علت بیماری ها بالا میبرد.

ضمن اینکه بالغ بر هفت هزار کلینیک بیورزونانس در دنیا، سالهاست که مشغول به کار است.

 

 

اثبات میدان مغناطیسی اطراف جانداران :

هارولد‌بور از دانشگاه ييل براي اولين بار با انجام يک آزمايش ساده ، به وجود ميدان مغناطيسي در اطراف موجود زنده پي‌برد.او با توجه به يک مولد الکتريکي که در آهن ‌ربا در داخل سيم ‌پيچ دوران ميکند و جريان توليد مي‌کند ، سمندري را در يک ظرف آب‌  نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند.الکترودهايي که در اين ظرف وجود داشتند و به يک گالوانومتر حساس متصل شده ‌بودند ، يک جريان متناوب را نشان مي‌دادند.

زماني که بور اين آزمايش را بدون سمندر انجام داد،گالوتنومتر هيچ جرياني را نشان نداد.

 

” اين بدان معنا بود که در اطراف موجود زنده ميداني وجود دارد که خاصيت مغناطيسي هم دارد” .

 

بور اين وسيله را بر روي دانشجويان داوطلب خود امتحان کرد و مشاهده نمود که اين ميدان در بدن انسان هم وجود دارد وکاملا تابع رويدادهاي اساسي زيست شناختي بدن است.او اين ميدان را حياتي ناميد چون هرگاه حيات از بين برود،ميدان حياتي هم از بين مي‌رود.به گونه‌اي که يک سمندر مرده در دستگاه هيچ پتانسيلي به وجود نمي‌آورد.

 

رزونانس  : 

 

***  دو انرژی هم فرکانس وقتی به هم میرسند همدیگر را تشدید میکنند.***

 

مانند: پل تاکومانروز در سال 1940 به علت همسان بودن فرکانس های وزش باد با فرکانس طبیعی پل در اثر تشدید ، تخریب شد. زیرا باد که انرژی کم تراکم بود در یک فرکانس خاص تمایل به ارتعاش با طول موج زیاد و قابل لمس تر داشت.

 

از این خاصیت امواج دانشمندان برای بهتر شدن زندگی انسانها بهره میبرند،به عنوان مثال در صنعت برای پیداکردن ترکهای لوله های گازو نفت با ارسال فرکانسهای ویژه و دریافت رزونانس آنها می توانند تشخیص بدهند که آیا در طول لوله ترکهای بزرگ و کوچک وجود دارد یا نه

 

از دیگر موارد مورد استفاده رزونانس که برای ما خیلی ملموس است ،دیاگ اتوموبیل و دیاگ هواپیما است  که با وصل کردن یک دستگاه کوچک و با ارسال امواج گوناگون و تشخیص رزونانس، به راحتی مشکلاتی که در موتور وجود دارد را مشخص مینماید.

 

” رزونانس در برخی موارد بیان دارد که انرژی های ارسالی تمایل دارند انرژی های عیناً شبیه به خود را دریافت کنند.”

 

در علم فیزیک آمده است اگر چند دیاپازون داشته باشیم و این دیاپازون ها به اشکال و جنس های مختلف باشند که از لحاظ طول موج و فرکانس با هم فرق داشته باشند  و اگر آنها را کنار هم چیده  و به یکی از آنها ضربه ای بزنیم  هر یک از آنها بصورت متفاوتی به لرزش درآمده و با فرکانس های مختلف ولی مختص به خود در محیط پیرامون خود ایجاد صدا می کنند.

 

نکته جالب اینکه اگر ما یک دیاپازون دیگری را که فقط شبیه به یکی از دیاپازون های موجود ماست را نزدیک به این دیاپازون ها قرار دهیم و به آرامی به آن ضربه ای وارد کنیم خواهیم دید که از میان تمام این دیاپازون های ساکت و بی صدا  فقط آن دیاپازونی که از لحاظ مشخصات شبیه این دیاپازون ضربه خورده است به ارتعاش در می آید.

 

قانون سوم نیوتون :

 

” هر عملی یک عکس العمل با همان اندازه در جهت مخالف دارد.”

 

همه چیز در این جهان انرژی است. پس هر فکر و عملی یک انرژی دارد. هر انرژی که به جهان هستی ارسال میشود. کائنات انرژی مشابه انرژی ارسالی را در جهت مخالف بازگشت میدهد.

 

قانون  تراکم  :

 

در علم فیزیک قانونی وجود دارد که بیان میکند:

 

” هر انرژی کم تراکم تمایل به تبدیل یا جذب انرژی پر تراکم(ماده) خود را دارد.”

 

یعنی یک انرژی با فرکانس بالا ، تمایل دارد به انرژی با فرکانس کمتر یعنی قابل لمس تر تبدیل شود یا آن را جذب کند.

 

دانشمندان تخمین زده ان هر انسان به طور میانگین روزانه بیش از 50 هزار ارتعاش فکری تولید میکند.

 

و این طبیعی است که طبق قوانین کائنات که در بالا ذکر شد

 

”  زندگی هر شخص همواره تحت تاثیر بازتاب هایی از افکارش است”

 

” این افکار و احساسات ، مشابه خود را در سطح مادی ترجذب میکنند.”

” فکر یک انرژی کم تراکم است. اما طبق قوانین بالا انرژی آن به اتعاش کم و تراکم بالا یعنی چیز های مادی تر و قابل لمس تر تبدیل میشوند.”

 

جمع بندی

جهان هستی از انرژی ساخته شده است پس جنس جهان در کل یکپارچه است و همه چیز صورت هایی از انرژی هستند.

انرژی نه به وجود می آید و نه از بین میرود. بلکه از صورتی به صورت دیگر در می آید.

فرکانس های بالای انرژی نامرئی تر و غیر قابل ادراک تر هستند . به طور کلی انرژی با فرکانس بالا کم تراکم است.

فرکانس های پایین انرژی مرئی تر،قابل لمس تر و مادی تر هستند. به طور کلی انرژی با فرکانس کم ، تراکم بیشتری دارد و اجسام را پدید می آورند.

قانون بیورزونانس: هر چیزی که در کائنات میشناسیم در حال ارتعاش است و دارای فرکانس میباشد.

قانون تراکم: انرژی هایی با فرکانس بالا به دنبال تجلی در مادیات قابل لمس و مشاهده هستند.

قانون نیوتون : هر عملی ، عکس العملی دارد. عمل هم صورتی از انرژی است.

قانون رزونانس: دو انرژی هم فرکانس بر هم تاثیر میگذارند و همدیگر را تشدید میکنند.

افکار انسان هم انرژی هایی با فرکانس بالا و ناشناخته هستند.

 

نتیجه گیری

افکار که انرژی کم تراکم هستند انرژی پرتراکم خود را ( که قابل لمس ترو مادی تر هستند) جذب میکند .

افکاری که از وجود انسان مرتعش و منتشر میشوند یک عکس العمل عیناً شبیه خود را به ما برمیگردانند.

فرکانس افکاری که ارسال میشوند ، در برخورد با انرژی شبیه به خود، آن را وادار به ارتعاش شدیدتر میکنند

در نهایت در میابیم در جهانی زندگی میکنیم که سرتاسر آن را انرژی فراگرفته است و تمام وجود انسان هم از انرژی است، و طبق قانون بیورزونانس مغز،قلب،کلیه ، معده ، روده و تمام اعضای بدن دارای فرکانس مشخصی هستند . اما نسبت این امواج به نسبت امواج 50 هزار فکر در روز بسیار بسیار اندک و نا چیز است .

طبیعی است که این امواج انسان در جهان پیرامون خود تاثیر میگذارد و همان جنس از انرژی را در قالب اجسام،موقعیت ها ، شرایط و رفتار ها و هرچیزی که در زندگی مان می بینم برمیگرداند.

 

منابع این بخش

منابع علمی داخلی

عابدینی، منصور، و دیگران. شیمی ۲ و آزمایشگاه. تهران: شرکت چاپ و نشر کتب درسی ایران، ۱۳۸۸

نجم‌ زاده، محمد. المپیاد شیمی (اصول، مبانی و کاربردهای شیمی). تهران: دانش پژوهان جوان، ۱۳۸۳

مورتیمر، چارلز. شیمی عمومی ۱. تهران: نشر علوم دانشگاهی، ۱۳۷۷

خلخالی، مرتضی. معماهای ورود و خروج الکترون در اتم. تهران: مؤسسه نشر کلمه، ۱۳۷۰

فیزیک برای سرگرمی ، پرلمان یاکوف ، ترجمه احسان قوام زاده

دیوید. جی. گریفیث(۱۹۹۸)، آشنایی با الکترودینامیک (ویرایش۳)، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی شابک: ‎۹۷۸-۹۶۴-۰۱-۱۲۹۲-۲

جی. ریتس، میلیفورد، کریستی(۱۹۶۵)الکترومغناطیس کلاسیک، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

چنگ، دیوید کئون. الکترومغناطیس میدان و امواج. ترجمهٔ پرویز جبه‌دار مالارانی و محمد قوامی

مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران. پاییز ۱۳۷۹. چاپ ششم.

(ترمودینامیک مهندسی شیمی، موئلف: جی ام اسمیت، اچ سی ونس؛ ترجمه منصور کلباسی)

آسیموف، ایزاک. انرژی. ترجمه اسماعیل سعادت. انتشارات فاطمی، چاپ ششم، ۱۳۷1

جولاندز، دیوید. نیرو، انرژی و منابع انرژی. ترجمه اسفندیار معتمدی. انتشارات مدرسه، چاپ سوم، ۱۳۷۶

معتمدی، اسفندیار. انرژی و منابع آن. انتشارات مدرسه، چاپ دوم، ۱۳۸۳

منابع علمی بین المللی

The Hamiltonian MIT OpenCourseWare website 18.013A Chapter 16.3 Accessed February 2007

Feynman, Richard (1964). The Feynman Lectures on Physics; Volume 1. U.S.A: Addison Wesley

Smith, Crosbie (1998). The Science of Energy – a Cultural History of Energy Physics in Victorian Britain. The University of Chicago Press

http://www.accessscience.com/abstract.aspx?id=410600&referURL=http%3a%2f%2fwww.accessscience.com%2fcontent.aspx%3fid%3d410600 “Matter (physics)”. McGraw-Hill’s Access Science: Encyclopedia of Science and Technology Online. Retrieved 2009-05-24.

https://books.google.co.uk/books?id=ZU1LL4IbDKcC&pg=PA21&hl=en R. Penrose (1991). “The mass of the classical vacuum”. In S. Saunders, H.R. Brown. The Philosophy of Vacuum. Oxford University Press. p. 21. ISBN 0-19-824449-5.

Ogata, Katsuhiko. System Dynamics 4th Edition. University of Minnesota. 2004. (p. 617)

Berryman, Sylvia, “Ancient Atomism”, Stanford Encyclopedia of Philosophy (Fall 2008 Edition), Edward N. Zalta (ed.)

Pullman, Bernard (1998). The Atom in the History of Human Thought. Oxford, England: Oxford University Press. pp. 31–33. ISBN 0-19-515040-6

Weisstein, Eric W. “Lavoisier, Antoine (1743-1794)”. scienceworld.wolfram.com. Retrieved 2009-08-01.

Proust, Joseph Louis. “Researches on Copper”, excerpted from Ann. chim. 32, 26-54 (1799) [as translated and reproduced in Henry M. Leicester and Herbert S. Klickstein, A Source Book in Chemistry, 1400–1900 (Cambridge, Massachusetts: Harvard, 1952)]. Retrieved on August 29, 2007.

Andrew G. van Melsen (1952). From Atomos to Atom. Mineola, N.Y.: Dover Publications. ISBN 0-486-49584-1.

Johnson, Chris. “Avogadro – his contribution to chemistry”. Archived from the originalon 2002-07-10. Retrieved 2009-08-01.

Goldstein, Martin, and Inge F., 1993. The Refrigerator and the Universe. Harvard Univ. Press. A gentle introduction.

Kroemer, Herbert; Kittel, Charles. Thermal Physics (2nd ed.). W. H. Freeman Company, 1980. ISBN 0-7167-1088-9.

Nolan, Peter J.. Fundamentals of College Physics, 2nd ed.. William C. Brown Publishers, 1996.

Cardwell, D.S.L.. From Watt to Clausius: The Rise of Thermodynamics in the Early Industrial Age. London: Heinemann, 1971. ISBN 0-435-54150-1.

Guillen, M.. Equations That Changed the World. 1999. ISBN 0-349-11064-6.

Hiebert, E.N.. Historical Roots of the Principle of Conservation of Energy. Madison, Wis.: Ayer Co Pub, 1981. ISBN 0-405-13880-6.

Jeffrey A. Barrett, The Quantum Mechanics of Minds and Worlds, Oxford University Press, Oxford, 1999.

Julian Brown, Minds, Machines, and the Multiverse, Simon & Schuster, 2000, ISBN 0-684-81481-1

Quantum Theory: Concepts and Methods, Kluwer, Dordrecht, 1993.

Mark A. Rubin, Locality in the Everett Interpretation of Heisenberg-Picture Quantum Mechanics, Foundations of Physics Letters, 14, (2001) , pp. 301–322, آرخیو:quant-ph/0103079

David Wallace, Harvey R. Brown, Solving the measurement problem: de Broglie-Bohm loses out to Everett, Foundations of Physics, آرخیو:quant-ph/0403094

David Wallace, Worlds in the Everett Interpretation, Studies in the History and Philosophy of Modern Physics, 33, (2002), pp. 637–661, آرخیو:quant-ph/0103092

جان ویلر and وسیچ اچ زورک (eds), Quantum Theory and Measurement, انتشارات دانشگاه پرینستون, (1983), ISBN 0-691-08316-9

James P. Hogan, The Proteus Operation, Science Fiction involving the Many-Worlds Interpretation, time travel and World War 2 history., baen; Reissue edition (۱ اوت, ۱۹۹۶ (میلادی)) ISBN 0-671-87757-7

فرانک تیپلر, Testing Many-Worlds Quantum Theory By Measuring Pattern Convergence Rates, arXiv:0809.4422v1

 

گروه تحقیقات آفرینش

 

Updated: نوامبر 11, 2018 — 11:50 ب.ظ