اقتصاد آمریکا برچه اصولی استوار است ؟

اقتصاد آمریکا برچه اصولی استوار است ؟

 

تا به حال با خود فکر کرد‌اید که اقتصاد آمریکا بر چه مبنایی عمل می‌کند؟ حتما در دوران رکود با خودتان می‌گویید که اقتصاد خوب پیش نمی‌رود. اگر راجع به چگونگی سیاست‌های مالیاتی و تجاری که توسط دولت فدرال اعمال می‌شود، بیشتر بدانید یا اینکه می خواهید بدانید چگونه بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا، فدرال رزرو، از طریق سیاست‌های پولی با تورم مبارزه می‌کند و از تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم بازارهای تجاری وال‌استریت بر زندگی خود آگاه باشید، تصور بهتری از اقتصاد آمریکا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان خواهید داشت.

تولید ناخالص داخلی

هر محصولی که تحت عنوان اقتصاد آمریکا تولید شود، با شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) سنجیده می‌شود. زمانی که رشد تولید ناخالص داخلی منفی شود، اقتصاد کشور وارد رکود می‌شود. این جریان در طول تاریخ رکود ایالات متحده اتفاق افتاده است. وقتی که اقتصاد برای سال‌های زیادی رشد نداشته باشد، به آن دوره بحران اقتصادی می‌گویند.

مهم‌ترین بخش اقتصاد، میزان مصرفی مصرف‌کنندگان است. تجارت، دولت و متخصصان از دیگر عوامل تاثیر‌گذار هستند. دیگر اقتصاد آمریکا اولین اقتصاد جهان نیست و علت آن، آمار تولید ناخالص داخلی فعلی در مقایسه با آمار بالا و قابل قبول چین و اتحادیه اروپا است. با این وجود، اقتصاد آمریکا هنور هم بسیار قدرتمند است.

اقتصاد آمریکا برچه اصولی استوار است ؟

Updated: ژانویه 8, 2018 — 1:15 ق.ظ