نکاتی مهم برای طراحی کردن فروشگاه اینترنتی

نکاتی مهم برای طراحی کردن فروشگاه اینترنتی
فروشگاه های اینترنتی معین ه های ویِژگزینشه خود را دارند بطوریکه بگونه ای طراحی شده اند تا فرد ان تنها را انجام دهند – خرید آنلاین یا اینترنتی. طراح وب سایتی که میخواهد چنین وب سایت هایی را طراحی نماید می بایست معیارهای فروش اینترنتی گوناگونی را مد نظر داشته باشد. در این متن تلاش ما بر آن است تا نگاهي اجمالی به بعضی  از جنبه های مهمی که در طراحی یک فروشگاه اینترنتی مد نظر گرفته می شوند بیاندازیم.
بسياري از شماها احتمـالا قبلا این پرسش در ذهن تان بوجود آمده است که جهت چه  طراحی وبسایت یک فروشگاه اینترنتی با طرحی وب سایت های دیگر مفرق است . چنین وب سایت هایی می بایست جذاب، سازمان یافته منسجم باشند از رنگ های درستی که مناسب روحیه وب سایت می باشند مصرف شود. نبرخي دقیقتر به فروشگاه های اینترنتی خوب ، مفهوم فرق های بین فروشگاه های اینترنتی موفق را نشان می نماید .

یک فروشگاه اینترنتی می بایست از مبانی فروش خاصی پیروی نماید :

– دادن روحیه نشاط به کاربران حین خرید اینترنتی
– اطمینان حاصل بکنید که وب سایت تان اطلاعات کافی در خصوص اینکه صاحبان این سایت چه افرادی هستند و  براي چه این وب سایت صاحبان آن افراد امینی می باشند ارائه می دهد.
– مصرف از سایت باید جهت همگان آسان باشد. چنانچه نیست، خریداران به سمت رقبایتان خواهند رفت.

این اصول، اصول نو هستند . تمام ما با این اصول از طریق تجربیات روزمره در فروشگاه ها، مغازه ها و مراکز خریدی که منتظر باز شدن درب بوسیله مشتریان هستند ، آشنایی داریم. معضل مهم جهت یک طراح وب سایت آنست که چگونه این روشهای فروش مرسوم را در یک وب سایت، فروشگاه ساز اینترنتی، و یک جهان ی مجازی به نام اینترنت پیاده سازی نماید .
من مطمئنم که تمام شما متذکر شده اید که سری پخت اکثر شیرینی فروشها، در دورترین بخش شیرنی فروشیها قرار دارند ولی همچنان بوی شیرینی تازه، از درب ورود به مشام میرسد (حتی برخي اوقات، آنها از هواکشهایی برای پخش کردن بوی شیرینی به بیرون استفاده می کنند). آنها اینکار را به عمد انجام می دهند. فروشنده ها از حس بویایی جهت جذب مردم کشاندن آنها به فروشگاه هایشان استفاده می کنند جاییکه انواع و انواع کالاها اجناس اغوا کننده وجود دارد – شبیه همان مثال شیرینی فروشی.

مسیر فرضی در وب سایت شما
این مسیر فرضی چیست و چگونه می توان چنین مسیری را در وب سایت تان رسم کرد؟ مسیر، راهی است که بازدید کننده را به سمت عملیاتی که شما رفیق دارید بازدید کنندگان انجام دهند، هدایت خواهد کرد… به مفهوم خرید آنلاین و اینترنتی. برخلاف مثال شیرینی فروشی، وب سایت ما بو ندارد. در وب سایت ها، فاصله بین هر نقطه تا هر نقطه دیگر، همـواره یکسان است ، در نتیجه بر خلاف مثال شیرینی فروشی، خروجی همـواره  همـواره دم دست است .
در وب سایت، می توان کالاها را در هر زمانی که فکر میکنید مناسب هست به مشتریان نشان دهید، ولی اینکار را می توان وهله به وهله  با آرامش زیادتری انجام داد تا مشتری را بیشتر به هیجان آورید (درست مثل بوی شیرینی در شیرینی فروشی).
همان گونه که دیده می شود، گذاشتن کالاها در فروشگاه اینترنتی، زیاد آسان تر از اجاره کردن جا، بازکردن سوپر مارکت، قرار دادن کالاها است . ولی با وجود این، فروش اینترنتی بسیار زیاد سخت تر از فروش در جهان ی واقعی است .
یک فروشگاه اینترنتی که بخوب ی طراحی شده است، مشتریان را نهایتا با یک یا دو کلیک به صفحه مناسب هدایت می نماید . برخي از طراحان وب سایت از روشهایی استفاده می کنند که در طراحی سایت های غیر فروشبرخي هیچ وقت بکار نخواهند رفت.


فروش اینترنتی، فروشگاه اینترنتی نیست

هر کسی حداقل یکبار هم که شده وب سایت هایی را بر پایه یک متن یا نامـه دیده است. در صفحات این وب سایت ها، فقط لینک هایی به فرم سفارش دیده می شود. چنین وب سایت هایی که تنها بر پایه یک نامـه  لینک به درخواست خرید هستند ،بهترین فروشگاه سازهای اینترنتی نمی باشند براي چه که آنها اکثرا ٌ تنها یک محصول را می فروشند. این شیوه به طراحان وب سایت ها اجازه می دهد تا با بزرگ جلوه دادن اصل کلیک کردن بر روی لینک، آن را نوعی مزیت نشان دهند. نشان دادن خصوصیات مختلف محصول به مشتریان فقط راهی زیرکانه برای بیشتر شدن شانس کلیک کردن مشتریان بر روی دکمه سفارش محصول هر چند خط به چند خط است .
چنانچه مشتری در وهله هنوز متقاعد به خرید نشده است، همچنان می تواند به خواندن ادامه دهد و نظرات مشتریان دیگر را نیز در خصوص آن محصول در وب سایت بخواند. چه باور داشته باشید چه باور نداشته باشید، وب سایت های تک مطلب ای هنوز واقعا فروش بهتر ی دارند.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی، بایستی بیشتر از یک محصول را ارائه دهد. اما بیشتر شدن تعداد کالاها ، بر پیچیدگی وب سایت هم می افزاید. فروشگاه های اینترنتی پیچیده، از روشهای گوناگونی استفاده می کنند تا با کیفیت ترین کالاها انتخاب شده را برای ارائه به مشتریان نشان دهند. این کالاها گزینش شده، جهت هر مشتری نسبت به مشتری دیگر مفرق است  به اصطلاح فروشگاه جهت هر مشتری خصوصی می شود . روشهای خصوصی سازی قسمت عمده از یک فروشگاه اینترنتی را تشکیل میدهد.
ولی به هر حال این مطلب خارج از بحث این مقاله است . هوشمندی روشهای گزینش شده برای خصوصی سازی فروشگاه اینترنتی، تاثیر  عمده ای در طراحی آن می گذارد. اولین سازمانی که از اینروش  مصرف کرد، amazon.com بود که کتابهایش را بر مبنای سفارشات قدیم آن بازدید کننده و ترکیبی از آمارهایی که در خصوص علایق آن بازدید کننده از کتابهای دیگر و مدت زمان خواندن مقدمه های کتاب های مورد علاقه بازدید کننده، در جلوی چشم انش قرار می داد. امروزه هدف پیشگویی آنست که چه چیزی را در اولین بازدید به مشتریانمان و بازدیدکنندگان ارائه دهیم.

طراحی قالب فروشگاه اینترنتی

طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی قالب را حاوی می شود . یکی از مهمترین موضوعات آنست که چه جایی از صفحه را بازدید کننده در نگاه اول خواهد دید. مشاهدات زیاد ی روی این مورد صورت گرفته است. اکثر این بررسی ها نشان می دهند که در وب سایت های انگلیسی زبان، پارت وسط سمت چپ بعلاوه وسط صفحه و در وب سایت های فارسی زبان، بخش وسط سمت راست بعلاوه وسط صفحه اولین جایی می باشند که نگاه های بازدید کننده را به خود جلب میکنند. در طراحی فروشگاه اینترنتی مطلب مهم که به احتمال زیاد باید در نظر گرفته شود سئو وب سایت جهت موتور جستجوگر گوگل است.

نتیجه اینکه خصوصیات ی اصلی فروشگاه اینترنتی، ابتدا کامل بودن و استاندارد بودن وب وب سایت بر اساس سئو و بهینه سازی سایت گوگل و آوردن کاربر ان به فروشگاه است . پس نگه داشتن کاربر با استفاده از امکانات جذاب کامل.
با استفاده به همین دلیل ش، طراحان وب سایت ها تلاش می کنند تا مسیر حرکت چشم ان بینندگان را به سوی جلب کنند درست شبیه همان کاری که شیرینی فروش، با بوی شیرینی اینکار را انجام می دهد. یک طراح پیشرفته فروشگاه اینترنتی، ببهتر ی می داند چه طرحی را طراحی نماید تا نگاه ها را بسوی خود معطوف نماید .
چنانچه قصد دارید تا فروشگاه اینترنتی را باز بکنید یا قبلا چنین فروشگاهي را دارا می باشید، اطمینان حاصل بکنید که مبانی فروش آنلاین اینترنتی را بخوب ی می دانید. با یک طراح وب سایت مجرب مشورت بکنید . ترجیحا شخصی که تجربه ای زیاد در فروشگاه های اینترنتی دارد.

 

Updated: اکتبر 15, 2017 — 11:59 ب.ظ