علت سرد شدن روابط پرشور و عاشقانه پس از ازدواج چیست؟

علت سرد شدن روابط پرشور و عاشقانه پس از ازدواج چیست؟

 

حفظ ارتباط عاشقانه در طول سالیان نیاز به توجه و همراهی طرفین دارد. عشق بعد از ازدواج به عقیده خیلی از زوجین طعم دیگری از عشق را در خود دارد که متأسفانه با یک سری اشتباهات نادانسته آن را از دست می‏ دهند.

گروه سلامت: حفظ ارتباط عاشقانه در طول سالیان نیاز به توجه و همراهی طرفین دارد. عشق بعد از ازدواج به عقیده خیلی از زوجین طعم دیگری از عشق را در خود دارد که متأسفانه با یک سری اشتباهات نادانسته آن را از دست می‏دهند. در این مطلب به عواملی که باعث سرد شدن روابط عاطفی همسران پس از ازدواج می‏شود اشاره می‏کنیم.

 

صاحب فرزند شدن

 

به گزارش بولتن نیوز به نقل از مجله خانواده سبز، ورود فرزندان به زندگی همانقدر که علتی برای امکان بیشتر با هم بودن است، در اثر غفلت زن و شوهر به خصوص زن می‏تواند خود علتی برای فراموش کردن و کم‏رنگ شدن طرف مقابل باشد.

 

حل نکردن اختلافات در زمان مناسب

 

زن و شوهر هرچقدر هم که زندگی خوبی داشته باشند بالاخره گاهی اختلاف پیدا کرده و ممکن است در حین بگو مگو حرف‏هایی را که نباید، بگویند. بعضی از همسران کدورت‏ ها را از بین نمی‏برند، راجع به آن با یکدیگر حرف نمی‏زنند و بدین صورت گره‏های کوچک را تبدیل به گره‏ای کور می‏کنند که به این سادگی‏ ها قابل گشودن نیست و همین باعث می‏شود تا هرگاه به زندگی مشترک شان فکر می‏کنند، یاد ناملایمات و خاطرات تلخ‏شان بیفتند و در واقع گره ‏های کوچک شان را هیچ‏گاه باز نمی‏کنند.

 

از بین رفتن جاذبه‏ های زن و شوهری


خیلی از همسران بعد از بچه‏ دار شدن و گذشت چند سال احساس می‏کنند دیگر «عشق ورزیدن» به یکدیگر از آنها گذشته است! حلال خداوند را بر خود حرام کرده و از هرگونه ابراز محبت نسبت به همسر اجتناب می‏کنند، در صورتی که نیازها به قوت خود باقی است و همین دوری کردن از نیاز طبیعی باعث بدخلقی و بهانه ‏گیری طرفین می‏شود.

 

ادامه تحصیل و علایق شغلی

 

هر کدام از همسران ممکن است در طول زندگی مشترک به فکر ادامه تحصیل بیفتند یا در شغل‏شان پیشرفت کرده و وقت بیشتری را صرف آن کنند یا حتی زمانی که در کارشان دچار بحران شده‏اند، هم وقت بیشتری را بیرون از خانه صرف کنند و هم از لحاظ روحی تحت فشار باشند. هر کدام از این عوامل اگر درست مدیریت نشود، می‏تواند به ارتباط زن و شوهر لطمه وارد کند.

 

عدم تلاش برای جذب یکدیگر
دختر و پسری که برای جای شدن در دل یکدیگر هر کاری می‏کردند و زیباترین واژه‏ها را به کار می‏بردند، دیگر اهمیتی به احساس همسرشان در قبال عملکرد خود نمی‏دهند و برای‏شان دیگران (فامیل، همکار، همسایه و…) مهم‏تر از شریک زندگی‏شان است!!

 

تغییر در طول زمان
بین دو نفر که تصمیم به ازدواج می‏گیرند نقاط مشترک زیادی وجود دارد، ولی از آنجا که انسان‏ها در طول زمان تغییر می‏کنند هر کدام از همسران هم در طول سالیان تغییر کرده، اما با هم و به یک سمت تغییر نمی‏کنند. به همین دلیل بعد از ده سال هر کدام کیلومترها از نقطه آغاز و مسیرهای مختلف فاصله گرفتند.

 

تجسس ممنوع

 

اگر وسوسه می‏شوید به زندگی و روابط همسرتان در اینترنت، تلفن همراه و حریم کاریش سرک بکشید توقع نداشته باشید همسرتان مثل خودتان رفتار نکند، از خودتان بپرسید «چرا این کار را می‏کنم؟ آیا او به اندازه کافی به من اطمینان نمی‏دهد؟» اگر خیالتان راحت نیست به جای کنترل نامحسوس همین مسئله را با او در میان بگذارید. شما نیاز به شاهدی برای اثبات احساس منفی ندارید بلکه نیاز به گفتگو دارید. سوءظن باید درمان شود و شریک زندگی‏تان تنها کسی است که می‏تواند حال‏تان را خوب کند.

تارنمای آفتاب

 

 

Updated: ژوئن 12, 2017 — 12:12 ق.ظ