شروط ترامپ براى لغو تحريم های روسیه

رييس جمهور منتخب آمريكا دونالد ترامپ گفت كه برنامه ای براى لغو فورى تحريم ها عليه روسيه ندارد رييس جمهور منتخب آمريكا دونالد ترامپ در مصاحبه اى با روزنامه Wall Street Journal گفت كه برنامه ای براى لغو فورى تحريم ها عليه روسيه ندارد، اما لغو احتمالى در آينده را نيز انكار نميكند.
به گفته اين روزنامه در اين مصاحبه يك ساعته ترامپ اعلام كرد كه محدوديت ها فعلا براى مدت زمانى باقى خواهند ماند. اى همچنين افزود: اگر شما روابط را بهبود ببخشيد، و روسيه نيز به ما كمك ميكند، پس چرا عليه روسيه بايد تحريم بوجود بياوريم،زمانى كه بصورت مشترك ميتوانيم كارهاى بزرگ انجام دهيم.
ايالات متحده آمريكا ٢٩ دسامبر تحريم هاى جديدى به اتهام دخالت روسيه در انتخابات آمريکا، عليه سازمان امنيتى روسيه و همچنين برخى از اشخاص حقيقى اعمال كرد. همچنين ٣٥ نفر از ديپلمات هاى روس را از كشور اخراج كردند. اوباما اين ديپلمات ها را كارمندان سازمان جاسوسى ناميد. خاطر نشان ميشود كه هيچ مدركى مبنى بر ارتباط مسكو با حملات سايبرى ارائه نشده. در روز ٦ ژانويه آژانس امنيتى امريكا بارى ديگر در گزارشى از مداخله روسيه خبر داد، اما به دليل “محرمانه” بودن حاضر به توضيح و ارائه مدارك نشد.
روز جمعه اقاى باراك اوباما تحريم هاى عليه روسيه كه در مارچ ٢٠١٤ به خاطر مسائل بوجود امده در كريمه و اوكراين شكل گرفتند را براى يك سال ديگر تمديد كرد.

وزير امور خارجه مجارستان از بى تاثيرى تحريم ها عليه روسيه خبر
آقاى پيتر سيارتو گفت كه تحريم هاى عليه روسيه بى تأثير بوده به گزارش اسپوتنیک در مصاحبه اى با Welt وزير امور خارجه مجارستان، آقاى پيتر سيارتو گفت كه تحريم هاى عليه روسيه بى تأثير بوده و تأثير منفى بر اقتصاد اتحاديه اروپا دارند. وى افزود: ما هيچ وقت تحريم ها عليه روسيه را حمايت نكرديم. اما براى اينكه موقعيت اروپايى را تضعيف نكنيم، اين تصميم را وتو نكرديم. از زمانى كه تحريم ها عملى شدند، من هيچ پيشرفته براى اروپا نميبينم و اين را بايد مطرح کرد.

فتوای مفتی اعظم عربستان در مورد موسیقی و سینما
مفتی اعظم عربستان که به دادن فتواهای خاص مشهور است درباره فساد در سینما و کنسرت های موسیقی هشدار داد و آن ها را عامل انحطاط اخلاقی و راههای نفوذ شیطان در این کشور دانست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم عربستان در مصاحبه ای تلویزیونی که گزارش آن در پایگاه خبری سبق منتشر شد، گفت: کنسرت موسیقی و سینما عوامل فساد اخلاقی هستند.
اظهارات مفتی عربستان در پاسخ به سوالی درباره برنامه های اداره کل تفریح و سرگرمی سعودی برای اعطای مجوز کنسرت و گشایش سینما در این کشور بیان شد.
وی هشدار داد که در سینماها فیلم افراد لاابالی، هرزه، بی اخلاق و ملحد به نمایش گذاشته می شود. مفتی عربستان همچنین هدف از برگزاری کنسرت و بازشدن سینما را اختلاط زن و مرد دانست و گفت: اول جایگاه خاصی برای زنان در نظر می گیرند، اما بعد جایگاه زن و مرد یکی می شود و همین عامل فساد اخلاقی و از بین رفتن ارزش ها خواهد شد.
وی از دولت عربستان خواست که درها را برای ورود شیطان باز نکند. توسعه گردشگری و امکانات تفریحی در عربستان که در منطقه ای صحرایی واقع است، یکی از اهداف چشم انداز سال 2030 عربستان است که در ماه آوریل رونمایی شد. در عربستان که دیدگاه افراطی وهابیت بر همه ابعاد زندگی مردم حاکم است، زنان حتی حق رانندگی ندارند و تمرد برخی زنان در این زمینه باعث واکنش های تند مقام های عربستانی شده است.

غنی به نیروهای امنیتی: تروریستان را قلع و قم کنید
اسپوتنیک، کابل: بدنبال به آتش کشیدن شماری از منازل مسکونی در ولسوالی کوت ولایت ننگرهار در شرق افغانستان توسط تروریستان داعش، اشرف‌غنی رییس‌جمهور این کشور به نیروهای امنیتی دستور داده تا در جهت قلع و قم این تروریستان اقدامات جدی‌تری داشته باشند. دفتر ریاست جمهوری می‌گوید که تروریستان داعش روز گذشته شماری از منازل مسکونی را به آتش کشیده‌اند. دفتر ریاست جمهوری این اقدام تروریستان داعش را به عنوان یک جنایت و عمل نابخشودنی توصیف کرده می‌گوید: «رییس ‌جمهور به ارگان‌های امنیتی و دفاعی کشور دستور داد که به این چنین حملات تروریستان بیشتر از پیش به شدت و قوت پاسخ داده و در جهت قلع و قم آنان اقدامات جدی نمایند.» رییس‌ جمهور غنی گفته است: «گروه‌های تروریستی به دستور بی‌گانه‌گان همواره دست به انجام اعمال بی‌شرمانه‌یی چون کشتار مردم و آسیب‌رساندن به امکان عامه می‌زنند.» براساس گزارش‌ها، تروریستان داعش هنگام فرار از ولسوالی کوت، بیش از شصت باب منزل مسکونی را به آتش کشیده‌اند.

Updated: ژانویه 15, 2017 — 1:24 ق.ظ