کنفرانس خبری بزرگ سالانه رئیس جمهور روسیه

کنفراس خبری بزرگ سالانه رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین، بیست و سوم دسامبر ‌برگزار

می شود. پیام های جدید کنفرانس خبری پوتین به پایان رسید.

پوتین خاطرنشان ساخت قصد دارد در اولین دیدارش با ترامپ عادی سازی روابط روسیه و آمریکا را مورد بحث قرار دهد.

رئیس جمهور ضمن پاسخ به سوالی درباره بزرگترین اشتباه خود گفت مهم ترین نکته، نتیجه گیری و به دنبال ان کار ثمربخش است. بزرگترین اشتباه پوتین در دوران ریاست جمهوری

هر فردی مرتکب اشتباه می شود و بدون آن زندگی و کار ممکن نیست.

در نشست مطبوعاتی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر گوسف خبرنگار خبرگزاری “بلوکنت” از وی در مورد بزرگترین اشتباه رئیس دولت روسیه در زمان ریاست جمهوری سوال کرد.

رئیس جمهور در پاسخ وی گفت، سوالات مشابه متعددی از او پرسیده شده و اضافه کرد هر فردی مرتکب اشتباه می شود و بدون آن زندگی و کار ممکن نیست. پوتین افزود، سعی می کنم از اشتباهات خود نتیجه گرفته به طوری که درآینده کمتر دیده شوند.

تلاش کردند درباره عشق از پوتین سوال کنند اما وی با شوخی گفت:” اگر دیدار ما با شما در اینجا به درازا بکشد، عشق به سرعت به نفرت تبدیل خواهد شد”.

پوتین مسمومیت مردم به خاطر مصرف یک مایع حاوی الکل در یکی از شهرهای روسیه را فاجعه وحشتناکی نامید.

پوتین طی دو ساعت اول کنفرانس خبری بزرگ خود به 28 سوال پاسخ داد.

پوتین سطح روابط روسیه و چین را بسیار رفیع ارزیابی کرد

رئیس جمهور گفت:” ما دارای مواضع مشترکی در رابطه با بسیاری از مسائل در صحنه بین المللی هستیم”. وی افزود این روابط می تواند عامل مهم برقراری ثبات باشد.

رئیس جمهور روزنامه نگاران را به عدم تعرض در زندگی خصوصی مردم فرا خواند. به گفته رئیس جمهور اغلب شکایاتی از جمله از شخصیت های فرهنگی دریافت می کند که به خاطر فشار رسانه ها به خود ناراضی هستند. پوتین روزنامه نگاران را به نزاکت بیشتر فرا خواند.

پوتین مقامات اداری روسیه را به تواضع بیشتر فرا خواند رئیس جمهور گفت ما باید به خاطر داشته باشیم که در چه کشوری زندگی می کنیم.

پوتین در اینباره صحبت کرد که آیا در انتخابات بعدی شرکت خواهد کرد. پوتین اعلام کرد که با توجه به چگونگی اوضاع در کشور و جهان در اینباره تصمیم گیری خواهد کرد.

پوتین به تعامل در مبارزه با تروریسم فرا خواند اما به عقیده وی وقتی غرب علیه روسیه تحریم هایی را اعمال می کند و از همکاری با مسکو امتناع می ورزد نمی توان درباره مبارزه ثمربخش با تروریسم صحبت کرد. رئیس جمهور ابراز تأسف کرد که اروپا “اجازه وارد شدن این ضربات ” را می دهد.

پوتین درباره میهن دوستی: ما دارای اصل متحد کننده دیگری نیستیم. 1

سوال درباره کردستان عراق: موضع روسیه در رابطه با استقلال کردستان عراق چیست؟ پوتین خاطرنشان کرد گروه های رزمی کردها بطور موثر و با شجاعت با تروریسم می جنگند. به عقیده پوتین آنچه به استقلال و حق حاکمیت مربوط می شود، اینست که کردها باید در چارچوب حقوق بین المللی عمل کنند. پوتین: ما قصد نداریم در امور عراق دخالت کنیم.

پوتین: من ترجیح می دهم که نام اسلام بیهوده در کنار ترور ذکر نشود

پوتین: من ترجیح می دهم که نام اسلام در کنار ترور ذکر نشود

پوتین پیشنهاد کرد درباره نام پل روی تنگه کرچ همه پرسی برگزار شود. به گفته رئیس جمهور روسیه، مردم  باید خودشان درباره نام این پل تصمیم گیری کنند

سوال شبکه “آر تی”: مشکل دموکراسی چیست؟ پوتین: بله، دموکراسی دچار مشکلاتی است. مشکلات در رابطه با کهنه شدن نظام انتخاباتی در آمریکا است. حزبی که دموکرات نام دارد، معنای این واژه را فراموش کرده است. پوتین: مشکل دموکراسی در آمریکا کهنه شدن نظام انتخاباتی این کشور است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود گفت:”

مشکل دموکراسی در آمریکا در کهنگی نظام انتخاباتی این کشور نهفته است. در امریکا انتخابات در دو مرحله برگزار می شود و رای گیری مخفی و مستقیم نیست. ابتدا اعضای کالج الکترال را انتخاب می کنند و سپس آنها رئیس جمهور را بر می گزینند”.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود گفت:”مشکل دموکراسی در آمریکا در کهنگی نظام انتخاباتی این کشور نهفته است. در امریکا انتخابات در دو مرحله برگزار می شود و رای گیری مخفی و مستقیم نیست. ابتدا اعضای کالج الکترال را انتخاب می کنند و سپس آنها رئیس جمهور را بر می گزینند“.

پوتین افزود:” حزب دموکرات با استفاده بی شرمانه از امکانات اداری، معنای اولیه نام خود را فراموش کرد. فراخوان ها به عدم اطاعت از تصمیم رای دهندگان و عدم اطاعت از اعضای کالج الکترال خوب نیستند. اما امیدوارم وقتی احساسات انتخاباتی فرو بنشیند، کشور کبیر آمریکا نتیجه گیری لازم را انجام شده و آنها را در کمپین انتخاباتی بعدی در نظر داشته باشد“.

روسیه به همکاری با اوپک ادامه می دهد

پوتین درباره افزایش بهای نفت:

پوتین: علاوه بر روسیه، ترکیه و ایران، اسد نقش بزرگی در آزاد سازی حلب ایفا می کند اما حل و فصل درگیری سوریه بدون نقش آفرینی همچون آمریکا ممکن نیست.

آیا روسیه، ایران و ترکیه خواهند توانست در برابر نیروهای حیله گر در خاور میانه ایستادگی کنند؟. آیا مثلث جدید مسکو ـ تهران ـ آنکارا می تواند در حل و فصل درگیری سوریه نقش کلیدی ایفا کند؟

روسیه و ترکیه برای اولین بار بدون شرکت غرب توانستند یک مسئله بسیار مهم جهانی را حل کنند. منظور حلب است. این به معنای ان است مه روسیه و ترکیه دارای چنین امکاناتی برای حل مسئله سوریه هستند آیا آنکارا و مسکو خواهند توانست دز آینده نیز از این امکانات استفاده کنند؟

پوتین: من حالا دارم عقیده خود در اینباره را که بالاترین مقامات ترکیه فرمان سرنگونی هواپیمای سوخو 24 را صادر کرده بودند، تغییر می دهم.

پوتین: فاجعه ترور سفیر روسیه در ترکیه به منزله سوء قصد به روسیه و روابط روسیه و ترکیه است.

سوال خبرنگار “اسپوتنیک ترکیه”: ترکیه و روسیه اکتبر 2015 در آنتالیا به توافق هایی  رسیدند و سپس هواپیمای روسیه سرنگون شد. در ماه ژوئن روند عادی سازی روابط ترکیه و روسیه آغاز شد و به دنبال آن کودتای نافرجامی در ترکیه رخ داد. اکنون که دو کشور همکاری برای حل و فصل اوضاع در حلب را آغاز کرده اند، ترور سفیر روسیه در آنکار رخ داده است. آیا این تصادفی است؟

پوتین از لغو روادید بین اتحادیه اروپا و اوکراین حمایت کرد پوتین: از لغو روادید بین اتحادیه اروپا و اوکراین بطور کامل حمایت می کنم رئیس جمهور روسیه گفت رژیم روادیدی در اروپا کهنه شده است

پوتین: دلم می خواست به این نایل آمده شود که در دنباس ارتش اوکراین را اشغالگر ندانند.

پوتین: دلم می خواست به این نایل آمده شود که که در دنباس ارتش اوکراین را اشغالگر ندانند.

سوال درباره درگیری متوقف شده در اوکراین: راه برون رفت از بن بست چیست؟

پوتین: هکرها با افشای مکاتبات حزب دموکرات دستکاری و بازی با افکارعمومی در کشور شان را ثابت کردند

پوتین درباره افشای مکاتبات رهبران حزب دموکرات امریکا: معلوم نیست چه کسانی این کار را انجام داده اند

پوتین: سیستم دفاعی روسیه از سپر موشکی امریکا موثرتر است

پوتین: روسیه مجبور است به اقدامات آمریکا در زمینه ایجاد سپر موشکی پاسخ دهد و این را بطور ثمربخش انجام می دهد

پوتین: امریکا با خروج از پیمان ABM شرایط را برای مسابقه تسلیحاتی جدید مهیا کرد

سوال بی بی سی درباره اتهامات وارده پیرامون حملات هکرها و مسابقه تسلیحاتی:

پوتین: برنامه حمایت از دوپینگ در روسیه وجود نداشته و ندارد

پوتین: روسیه قصد ندارد اقتصاد خود را منزوی کند

پوتین: روزولت ملت آمریکا را متحد کرد اما دولت فعلی وی را متفرق می کند. . فراخوان به رأی ندادن به ترامپ گامی در راه ایجاد تفرقه در بین مردم بود. اما آنها  در این زمینه نیز باختند. دو نماینده به ترامپ رای ندادند اما تعداد نمایندگانی در کالج الکترال که به کلینتون رای ندادند، چهار نفر بود. دموکرات های امریکا در دو جبهه می بازند و در جستجوی مقصران در جای دیگر هستند. باید بتوان با شایستگی باخت

پوتین درباره کریمه و روابط با اوکراین: من شکی ندارم که پس از افتتاح پل کرچ ورود گردشگران به کریمه بطور محسوس افزایش خواهد یافت. پوتین معتقد است پل کرچ بویژه پس از عادی شدن روابط با اوکراین مفید واقع خواهد شد.

پوتین: روابط روسیه و اوکراین دیریا زود عادی خواهد شد روابط روسیه و اکراین به روال عادی بازخواهد گشت

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، عادی سازی روابط روسیه و اکراین دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

 رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، عادی سازی روابط روسیه و اکراین دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش”اسپوتنیک” ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در نشست مطبوعاتی سالانه خود اعلام کرد، عادی سازی روابط روسیه و اکراین دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد. پوتین گفت:«من مطمئن هستم که دیر یا زود روابط دو کشور به روال عادی باز خواهد گشت

پوتین : روسیه در اینباره که ارتش آمریکا قوی است با ایالات متحده بحث نمی کند اما معتقد است ارتش روسیه از هر تجاوزکاری نیرومندتر است. روسیه با آمریکا بر سر اینکه ارتش آنان قوی است اختلافی ندارد، اما معتقد است ارتش روسیه قویتر از هر متجاوزی می باشد

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، روسیه با آمریکا بر سر اینکه ارتش آنان قویتر است اختلافی ندارد، اما معتقد است ارتش روسیه قویتر از هر متجاوزی می باشد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که روسیه زیر دریایی ها و هواپیما های جدیدی می سازد.

پوتین بار دیگر سخنان خود در اینباره را تکرار کرد که روسیه نیرومند تر از هر طرف دیگری است که به وی حمله کند.

پوتین درباره انتخابات زودرس ریاست جمهوری روسیه: ممکن است اما صلاح نیست سوال خبرنگار وال استریت ژورنال: آیا برگزاری انتخابات زودرس ریاست جمهوری ممکن است؟ پوتین به شوخی: چه کشوری؟

پوتین: صنایع دفاعی قلم اصلی در اقتصاد هستند. . ما در سال گذشته 2.7 % محصول ناخالص ملی را صرف دفاع کردیم . امسال این رقم 4.7 % ، در سال آینده 3.3 % و در آینده 2.7% خواهد بود

پوتین: روسیه مراقب کشف همه جزئیات در جریان تحقیقات درباره ترور سفیر روسیه در ترکیه خواهد بود. روسیه مراحل تحقیق در مورد ترور سفیر روسیه در ترکیه را پیگیری می کند

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، روسیه پیگیر ترور آندری کارلوف سفیر روسیه در ترکیه خواهد بود.

به گزارش”اسپوتنیک” ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست مطبوعاتی سالانه خود اعلام کرد، روسیه پیگیر ترور آندری کارلوف سفیر روسیه در ترکیه خواهد بود.

ولادیمیر پوتین تصریح کرد، به هر حال اشخاصی در مسئولیتهای رسمی و مجری قانون می توانند قانون شکنی کرده و مرتکب جرائم جدی شوند، هیچ مورد شگفت انگیزی وجود ندارد. در کشور ما و خارج از روسیه اینگونه حوادث اتفاق می افتد. در هر حال ترور سفیر روسیه در ترکیه یک تراژدی وحشتناک است. چه کسی او را کشت؟ ما همچنان به طورمداوم پیگیر شناسایی تمامی موارد اثر گذاردر انجام جنایات خواهیم بود.

سوال درباره مکان فناوری های نوین در اقتصاد روسیه پوتین خاطرنشان کرد کارشناس فناوری اطلاعات تا چند سال قبل عملا در سطح صفر قرار داشت ما از آن زمان تا به حال وضع بسیار تغییر کرده است

. Потише!!! Президент говорит! Ежегодная пресс-конференция В.В.Путина 🇷🇺🇷🇺🇷🇺 #Россия #Путин #Москва #Moscow #Russia Фото опубликовано Лапенко Анна (@lapenko_a) Дек 23 2016 в 1:24 PST 12:54

پوتین اعلام کرد کسری بودجه روسیه در سال رو به پایان 3.7% بود که رقم قابل قبولی است.

رشد طبیعی جمعیت روسیه ادامه دارد و دینامیک ان مثبت است.

اولین سوال از رئیس جمهور روسیه درباره وضعیت اقتصادی در کشور است. پوتین دوباره تأکید کرد که نرخ تورم در روسیه در سال جاری میلادی  در مجموع کمتر از 6% خواهد بود که پائین ترین رقم و رکورد است.

کنفرانس مطبوعاتی آغاز گردید.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وارد سالن محل برگزاری کنفرانس مطبوعاتی شد.

تا آغاز پخش ویدئویی کنفرانس خبری در سایت اسپوتنیک فقط چند دقیقه مانده است. با ما بمانید.

مقاله نویس بلومبرگ معتقد است روابط ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپو ارزیابی کرملین درباره پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از موضوعات اصلی در کنفرانس خبری رهبر روسیه خواهد بود.

بلومبرگ خاطرنشان می سازد که باید نه فقط پخش زنده بلکه رویدادها پس از انرا تعقیب کرد. بلومبرگ می نویسد:”پوتین به ایراد بیانات پر سرو صدا در برابر انبوه خبرنگاران در اطراف خود پس از کنفرانس های خبری، عادت کرده است”.

خبرگزاری بلومبرگ درباره گفتگوی رهبر روسیه با رسانه ها می نویسد ” در حالی که  در اکثریت کشور های جهان در این جمعه در انتظار پاپا نوئل هستند، در روسیه زمان برگزاری کنفرانس خبری سالانه ولادیمیر پوتین فرا می رسد”.

پسکوف: پوتین برای برنامه هایی همچون کنفرانس خبری سالانه با دقت آماده می شود سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفت:”پوتین گاهی ارقام را با وزیران و روسای نهاد های گوناگون چک می کند و این روند چند روز طول می کشد”.

پوتین در سال 2015 درباره وضعیت اقتصادی آن زمان در روسیه و اقدامات دولت سخن گفته و همچنین به مسائل بین المللی از جمله روابط با ترکیه، اقدامات روسیه در سوریه و اوضاع اوکرایت توجه زیادی نشان داد.

طولانی ترین کنفرانس مطبوعاتی در سال

برگزار شد این کنفرانس مطبوعاتی با شرکت حدود 1200 خبرنگار روسی و خارجی   4 ساعت و 33 دقیقه طول کشید. طی ان 81 سوال به پوتین داده شد

اولین کنفرانس مطبوعاتی سالانه رئیس جمهور روسیه سال 2001 برگزار شد اولین کنفرانس مطبوعاتی بزرگ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه  18 ژوئیه سال  2001 در آستانه اجلاس سران گروه هشت برگزار شد و طی آن حدود 400 خبرنگار 22 سوال خود از رئیس جمهور را مطرح کردند.

Updated: دسامبر 24, 2016 — 12:38 ق.ظ