دسامبر 2016 ، هواپیمای توپولف روسیه هفت دقیقه پس از پرواز سقوط کرد

 

 

26 دسامبر 2016 ، هواپیمای توپولف روسیه هفت دقیقه پس از پرواز سقوط کرد
به گزارش مقامات، هواپیمای توپولف 154 وزارت دفاع روسیه، در دریای سیاه حدودا هفت دقیقه پس از پرواز سقوط کرده. محل سقوط هواپیما در نزدیکی آناپا می باشد.
طبق گفته منابع موثق، توپولف 154 هفت دقیقه پس از برخاستن از باند فرودگاه در پنج کیلومتری ساحل دریای سیاه به عمق 50 تا 100 متری در نزدیکی آناپا سقوط کرده است.

منابع خبری اعلام کردند، نقص فنی و خطای انسانی می تواند دلیل سقوط هواپیمای وزارت دفاع روسیه باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقامات ، دلیل سقوط هواپیمای توپولف 154 وزارت دفاع روسیه پس از برخاستن از فرودگاه سوچی می تواند نقص فنی یا خطای انسانی باشد. به گفته منبع این خبر، نقص فنی و یا خطای انسانی را عامل احتمالی سقوط این هواپیما عنوان کرده‌ اند و در حال بررسی این موضوع می باشند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که این هواپیما حامل 83 مسافر و 8 خدمه بوده است. صبح روز یکشنبه 25 دسامبرخبرداده شد که هواپیمای توپولف 154 وزارت دفاع روسیه پس از پرواز از فرودگاه سوچی ارتباط آن با مرکز کنترل هوایی قطع شده. همچنین آمده که این هواپیما یک هواپیمای نظامی بوده و به سمت استان لاذقیه سوریه در حال حرکت بوده است.
پیام های جدید از آغاز تا انجام
جستجوی اجساد کشته شدگان در حادثه سقوط هواپیمای توپولف 154 صبح دوشنبه ادامه می یابد

کشتی و 80 غواص مشغول عملیات جستجو در محل سقوط هواپیمای توپولف 154 هستند ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 32 کشتی و 80 غواص به عملیات جستجو در محل سقوط هواپیمای توپولف 154 در دریای سیاه جلب شده اند. وی در نشست خبری با اعلام این موضوع گفت که قرار است به زودی 1300 نظامی از حوزه جنوبی نیز به این منطقه اعزام شوند. بعلاوه چهار فروند هواپیمای باربری نظامی ایل 76 در فرودگاه های آدلر آماده پرواز هستند. سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود که قرار است عملیات جستجو با مشارکت کشتی های نجات ناوگان دریای سیاه صورت گیرد. این کشتی ها مجهز به تجهیزاتی هستند که قادر به انجام عملیات در عمقی تا 400 متر می باشد.

عملیات جستجوی جعبه های سیاه توپولف 154 با استفاده از غواصان و تجهیزات ویژه انجام می شود ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل و نقل روسیه و رییس کمیسیون تحقیقات در باره سقوط هواپیمای توپولف 154 اعلام کرد عملیات جسنجوی جعبه های سیاه این هواپیما که احتمالا به کف دریا افتاده، با استفاده از غواصان و تجهیزات زیردریایی ویژه انجام خواهد شد

سوکولوف: اطلاعاتی در باره سرنشینان زنده مانده در حادثه سقوط توپولف 154 وجود ندارد ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل و نقل روسیه که ریاست کمیسیون تحقیقات در باره سقوط هواپیمای توپولف 154 را بر عهده دارد، اعلام کرد که هنوز هیچ اطلاعاتی در باره زنده ماندن کسی در حادثه سقوط این هواپیما وجود ندارد.

یک کارشناس روسی گفت که احتمالا نقص فنی در ساختار هواپیما علت سقوط توپولف 154 بود ویکتور پریادکا، مدیر عامل شرکت فن آوری های هواپیمایی “آوینتل” گفت که هواپیمای توپولف 154 سیستم زاویه حمله خاصی دارد که زاویه 16 تا 17 درجه در نظر می گیرد. به گفته این کارشناس، اگر هواپیما پس از برخاستن از باند پرواز، وارد این وضعیت شده و سریعا به افزایش ارتفاع ادامه دهد، نمی تواند از این وضعیت خارج شود. پریادکا این احتمال را داد که خلبانان این نارسایی فنی در هواپیمای توپولف 154 را مد نظر نگرفته و یا از آن آگاهی نداشتند .

وزیر حمل و نقل روسیه وارد سوچی شد ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل و نقل روسیه دقایقی پیش وارد شهر سوچی شد تا ریاست کمیسیون تحقیقات در باره سقوط هواپیمای توپولف 154 را بر عهده بگیرد.

تعداد اجساد پیدا شده تا کنون به 10 نفر افزایش یافت.

عملیات جستجوی حادثه سقوط توپولف 154 به صورت شبانه روزی ادامه خواهد داشت به گفته ونیامین کوندراتیف فرماندارمنطقه کراسنودار، عملیات جستجوی حادثه سقوط هواپیما توسط امدادگران به صورت شبانه روز ادامه خواهد داشت. کوندراتیف در توییتر خود نوشت، “کوبان – اسپاس” عملیات جستجوی خودر به صورت شبانه روز در مناطق ساحلی سوچی ادامه خواهد داد. و همچنین 30 روانشاس با خانواده قربانیان ملاقات می کنند. وی افزود، کمکهای روانی به خانواده های قربانیان در فرودگاه و محل اقامت آنان صورت خواهد گرفت.

پوتین 26 دسامبر را به خاطر قربانیان حادثه سقوط هواپیمای توپولف 154 عزای عمومی اعلام کرد.

پوتین – دلایل سقوط توپولف 154 باید به دقت بررسی شود.

ماکسیم سوکولوف مسئول کمیسیون بررسی سقوط توپولف 154 دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه، ماکسیم سوکولف وزیرحمل ونقل روسیه را به عنوان مسئول کمیسیون بررسی سقوط هواپیمای توپولف 154 در سوچی انتخاب کرد. به گزارش سایت دولت، طبق دستور مدودف نخست وزیر روسیه این کمیسیون تمامی موضوعات اصلی و کلیدی را با نظارت و سرپرستی ماکسی سوکولف بررسی می کند. در حال حاضر ماکسیم سوکولف به طرف سوچی پرواز کرده. پیش از این گزارش شده بود، جسد هفت تن از کشته شدگان حادثه سقوط هواپیمای توپولف 154 وزارت دفاع روسیه در سوچی پیدا شده.

توسط کشتی های امداد جسد چهار تن از کشته شدگان سقوط توپولف 154 از دریا خارج شد. عملیات جستجوی امدادگران به فرماندهی شخص سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه در جریان است. درمنطقه حادثه شش کشتی از ناوگان نیروی دریایی روسیه ، 63 غواص و دستگاههای جستجوی کنترل از راه دور به عملیات جستجو پیوستند.

انتشاراولین تصاویر از محل وقوع حادثه سقوط هواپیما به گزارش دقیق این خبرگزاری، هواپیمای توپولف 154 در دقیقه هفتم پرواز در 5 کیلو متری در سواحل دریای سیاه نزدیک به آناپه سقوط کرد.

کرملین در مورد تشکیل کمیسیون بررسی علل سقوط هواپیما توضیح میدهد؛ خبرگزاری رسمی کرملین تاکید کرد، که پوتین دستور داد که مدوف نخست وزیر این کشور تنها مامور تشکیل کمیسیون بررسی علل سقوط توپولف 154 می باشد و نه مسئول این کمیسیون

در محل سقوط هواپیما هیچ فرد زنده ای مشاه نشده

در هواپیمای ساقط شده در سوچی 92 نفر حضور داشتند

ولادیمیر پوتین عمیق ترین تسلیت های خود را به خانواده کشته شدگان سقوط توپولف 154 ابراز کرد

نماینده گروه موسیقی “الکساندروا” به خبرنگار Meduza اعلام کرد، کنسرت این گروه قرار بود در حلب برگزار شود.

نخست وزیر روسیه مسئولیت کمیسیون بررسی علل سقوط هواپیما در سوچی را به عهده می گیرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، هدایت توپولف 154 به عهده یکی از خلبانان با تجربه با بیش سه هزار ساعت پرواز بوده. این هواپیما در سال 1983 وارد ناوگان هوایی روسیه شد و در کل 6689 ساعت پرواز کرده. آخرین بار در دسامبر سال 2014 این هواپیما مورد تعمیرات قراگرفت و در سپتامبر سال جاری تصمیم به تعمیر مجدد این هواپیما گرفته شده بود.

در محل سقوط هواپیما یک تیم از متخصصان و جرم شناسان مرکزی حضور پیدا کردند وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه قصد دارد کشتی های امداد در محل حادثه را ده کشتی افزایش دهد.

وزارت دفاع روسیه اقدام به افزایش نیرو و تجهزات در محل وقوع حادثه می کند کوناشکوف: ” در محل حادثه در حال حاضر چهار کشتی امدادی و پنج بالگرد و پهپاد در حال جستجو می باشند، نیرو و تجهزات افزایش میابد.

وزارت دفاع روسیه اسامی مسافران و خدمه این پرواز را منتشر کرد. طبق این لیست در بین مسافران این هواپیما الیزاوتا گلینکا(دکتر لیزا)، الکساندر خلیلوف سرپرست گروه موسیقی و آنتون گوبانکف مدیرگروه فرهنگ حضور داشته اند.

پیش از برخاستن هواپیما یکی از خبرنگاران حاضر در هواپیما در صفحه فیسبوک خود عکسی از سقط یک هواپیما منتشر کرد.

جستجو در محل سقوط هواپیما توسط بالگرده “کا 32″ در حال انجام می باشد و دو بالگرد”می 8” از سیمفروپل و گلن دژیک آماده اعزام به محل می باشند. در دریای سیاه 7 کشتی امداد در حال جستجو می باشند .

کشف جسد کشته شدگان در شش کیلومتری ساحل دریا به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ایگور کوناشکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه، جسد یکی از کشته شدگان سقوط توپولف 154 وزارت دفاع روسیه در شش کیلومتری ساحل دریا دیده شد. کوناشکوف گفت، تکه هایی از بدنه این هواپیما را در اعماق 50 تا 70 متری پیدا شده و در شش کیلومتری ساحل سوچی جسد یکی از مسافران این پرواز یافت شده است. جسد را امدادگران کشتی امداد از آب خارج نمودند. کشف جسد یکی از کشته شدگان توپولف 154 در شش کیلومتری ساحل دریا کشف جسد یکی از کشته شدگان توپولف 154 در شش کیلومتری ساحل دریا .

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ایگور کوناشکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه، جسد یکی از کشته شدگان سقوط توپولف 154 وزارت دفاع روسیه در شش کیلومتری ساحل دریا دیده شد.
وزیر دفاع پاکستان، اسرائیل را با سلاح هسته‌ای تهدید کرد

بحران دیپلماتیکی بین اسرائیل و پاکستان ایجاد شده که دلیل آن به پاسخ وزیر دفاع پاکستان به اظهارات منسوب به وزیر جنگ اسرائیل علیه پاکستان بازمی‌گردد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، خواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان اسرائیل را به استفاده از سلاح هسته‌ای تهدید کرد. این در پاسخ به اظهارات غیرصحیح و منسوب به موشه یعالون، وزیر جنگ پیشین اسرائیل است که تهدید کرده پاکستان را ویران می‌کند اما وزارت جنگ اسرائیل بلافاصله این خبر را تکذیب کرد.
وزیر پاکستانی در توییتر خود گفته است، اسرائیل فراموش کرده که پاکستان قدرت هسته‌ای نیز دارد.
پیشتر  در پایگاه آمریکایی «AWD NEWS»اظهاراتی منسوب به وزیر جنگ پیشین اسرائیل منتشر شده بود که در آن بعد از اینکه پاکستان اعلام کرده بود نیروهایش را برای مبارزه با داعش به سویه اعزام می‌کند، پاکستان را تهدید کرده بود.

وزیر جنگ اسرائیل گفته بود: اگر پاکستان به هر بهانه‌ای نیروی زمینی به سوریه بفرستد ما این کشور را با سلاح هسته‌ای نابودی می‌کنیم.

اما وزارت جنگ اسرائیل در واکنش به اظهارات وزیر پاکستانی این اخبار منسوب به وزیر جنگ خود را تکذیب کرده و گفته است، وزیر جنگ حرفی در این زمینه نزده و هر آنچه منتشر شده کذب محض است.
به رغم تکذیب این خبر از سوی اسرائیل وزیر دفاع پاکستان اظهاراتش را از صفحه خود در توییتر برنداشت.

منبع: ایسنا

 

تروریست‌ها بعد از «حلب» کجا می‌روند؟

هانی زاده با اشاره به نقش روسیه و چین در سرکوب گروهک های تروریستی و کمک به دولت قانونی سوریه اظهار داشت: سناریو بعدی در این دو کشور خواهد بود، یعنی سعی می کنند این گروه های تروریستی را از مرز افغانستان به روسیه و چین اعزام کرده تا مشکل آفرینی کنند و احتمالا نوبت بعدی آسیای میانه و قفقاز خواهد بود.

خبرگزاری میزان: حسن هانی زاده با بیان اینکه انتقال بیش از 12 هزار نفر از گروهک های تروریستی از حلب به سمت ادلب نشان می دهد بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای سناریوی جدیدی را برای سوریه تعریف کرده اند، اظهار داشت: حضور این گروه ها در شهر ادلب و درکنار مرزهای ترکیه نشان می دهد که همچنان در سوریه بمب ساعتی وجود دارد و هر وقت که عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی بخواهند این بمب ساعتی را در سوریه منفجر می کنند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اصرار ایران و روسیه مبنی بر خروج  گروه های تروریستی از همه خاک سوریه خاطر نشان کرد: آمریکا، غرب و حتی سازمان ملل اصرار کردند که این گروهک ها باید در منطقه امنی مستقر شوند.

وی تصریح کرد: طبیعی است که آزاد سازی حلب ضربه بزرگی به بازیگران تخریبی بحران سوریه مثل آمریکا، عربستان، فرانسه وانگلیس وارد خواهد کرد.

هانی زاده تأکید کرد: حضور گروه های تروریستی در ادلب به عنوان چاشنی انفجاری بحران سوریه باقی خواهد ماند و تلاش غربی ها این است که همچنان با استفاده ابزاری از گروهک های تروریستی بخواهند وضعیت سوریه را به قبل از آزادسازی حلب بازگردانند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه ارتش سوریه می توانست هنگام آزادسازی حلب گروه های تروریستی را نابود کرده و یا به اسارت بگیرد بیان داشت: دخالت های سازمان ملل و آمریکا وغرب برای نجات این گروه های تروریستی صرفا برای استفاده ابزاری از این گروهک ها بود.

وی ادامه داد: به نظر می رسد مسئله انتقال گروهک های تروریستی به خارج از سوریه یک توطئه آمریکایی – غربی برای انتقال آنها به مرزهای سایر کشورهای جهان مثل روسیه وچین است وممکن است این  گروهک ها را به جاهای دیگری برای ناامن کردن کشورها اعزام کنند.

هانی زاده با اشاره به اصرار آمریکایی ها در متوقف شدن عملیات آزادسازی موصل عنوان کرد: در مورد حلب هم این سناریو تکرار شده و اصرار کردند که نباید این گروهک های تروریستی نابود شوندو باید اینها را به منطقه دیگری انتقال داد و این اتفاق رخ داد و سوریه ناچار شد راه را برای خروج امن این گروه های تروریستی باز کند و این نشان می دهد سناریوی خطرناک تری پیش پای دولت سوریه خواهد بود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به نقش روسیه و چین در سرکوب گروهک های تروریستی و کمک به دولت قانونی سوریه اظهار داشت: سناریو بعدی در این دو کشور خواهد بود، یعنی سعی می کنند این گروه های تروریستی را از مرز افغانستان به روسیه و چین اعزام کرده تا مشکل آفرینی کنند و احتمالا نوبت بعدی آسیای میانه و قفقاز خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این نیروهایی که در ادلب هستند با هزینه عربستان و برنامه ریزی آمریکا وانگلیس به آسیای میانه منتقل می شوند تا بحران از سوریه به این سمت منتقل شود.

تیراندازی در شیکاگو با بیش از 30 کشته و زخمی

مقام های پلیس شیکاگو روز یکشنبه اعلام کردند: در تیراندازی هایی که در تعطیلات کریسمس در این شهر رخ داده است، 6 مرد جان خود را از دست دادند و دستکم 27 تن دیگر زخمی شدند.

اتاق خبر 24

به نقل از پایگاه سان تایمز، در تیراندازی های تعطیلات آخر سال گذشته (2015) نیز در این شهر در مجموع 30 تن زخمی و 6 تن کشته شدند.

دستکم 20 نفر دیگر نیز در تیراندازی هایی که از بعدازظهر جمعه تا هشت بعدازظهر شنبه رخ داد، زخمی شدند.

شیکاگو واقع در غرب میانه ایالات متحده، بزرگ ترین شهر ایالت ایلینوی و سومین شهر پرجمعیت این کشور، در سرشماری سال 2010، دو میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت داشت.

این شهر که یکی از مراکز عمده تجاری، مالی، ترابری، و فرهنگی ایالات متحده به شمار می رود، دارای سه خط مترو و 2 فرودگاه است.

فرودگاه بین‌المللی اوهر دومین فرودگاه شلوغ جهان به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

هنرپیشه آمریکایی به “سی ان ان” از واقعیتهای حلب میگوید (ویدئو)
کارلا اورتیز گفت، باید صدای واقعی سوریه را بشنویم و به جنگ خاتمه دهیم. به گزارش اسپوتنیک، کارلا اورتیز هنرپیشه آمریکایی که در سوریه به ساخت یک فیلم مستند پرداخت در مصاحبه با شبکه آمریکایی”سی ان ان” گفت، غرب رویکرد خود را نسبت به جنگ در سوریه تعقیر می دهد. اورتیز در مصاحبه با خبرنگار فاکس 11 گفت، زمانی که ساکنین مناطق شرقی حلب از این شهر خارج می شدند، او در حلب حضور داشته. او اضافه کرد هر آنچه در حلب صورت می گرفت آنرا تحریف می کردند؛ به عنوان مثال بسیاری از کاربران غیرواقعی در توییتر از حملاتی در این شهر خبر دادند. اورتیز حتی به نوشته بانی العابد دختر هفت ساله که درتوییتر به زبان انگلیسی مطلبی را منتشر کرد، مشکوک است. کارلا اورتیز در برنامه زنده “سی ان ان” اضافه کرد، این غیر ممکن است، من درآنجا حضور داشتم. آنجا اینترنت وجود ندارد. در شرق حلب بیشتر از 85 روز است که برق قطع شده و تنها عده کمی از اینترنت 3 جی استفاده می کنند. وی تاکید کرد، در شرق حلب ده ها گروه تروریستی با نامهای مختلف وجود دارد، اما برای ساکنین این مناطق هیچ فرقی نمی کند و آنان را فقط با نام تروریست می شناسند. “غیرنظامیان این مناطق از گرسنگی و محروم بودن خود از آموزش و کشته شدن کسانی که قصد رفتن به مناطق دیگر را داشتند توسط ترویستها برای این هنرپیشه آمریکایی گفتند.” اورتیز گفت، باید صدای واقعی سوریه را بشنویم و به جنگ خاتمه دهیم. او در مصاحبه با فاکس 11 تاکید کرد، ما باید یک بازنگری به سیاستهای خود داشته باشیم. ما با نیت خوب از مخالفان سوری حمایت کردیم، اما آنان دیگر وجود ندارد. فیلم مستند کارلا اورتیز با نام “صدای سوریه” در تابستان 2017 اکران خواهد شد.

چین رقیب جدی تری نسبت به روسیه برای آمریکا می باشد
کاخ سفید اعلام کرد، چین رقیب جدی تری برای آمریکا نسب به روسیه به شمار می رود. به گزارش اسپوتنیک به نقل از ریا نووستی، رودز گفت: از دیدگاه جغرافیای سیاسی روسیه یک تهدید مستقیم در به ثبات و نظم بین المللی محسوب نمی شود، اما چین طبق موقعیت جغرافیای خود، در حال حاضربه عنوان یک کشور بسیار قدرتمند و رقیب سرسخت آمریکا به شمار می رود. دبورا لی جیمز فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اوایل ماه دسامبر گفته بود، روسیه تهدید شماره یک برای آمریکا می باشد. فرانک کندال معاون وزیر دفاع امریکا هم به نوبه خود گفت، پیش از این امریکا تهدید شماره یک را درشرق میانه، منطقه آسیا و اقیانوس آرام می دانست، اما در حال حاضر این تهدید متمرکز بر روسیه شده است. کرملین پیش از این اعلام کرده بود، که روسیه تهدیدی برای هیچ کسی نمی باشد، اما درمقابل هرگونه اقدامی که به ضرر منافع روسیه باشد آرام نخواهند نشست. در همین زمان سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد، که روسیه نمی خواهد با اتحادیه اروپا، آمریکا و ناتو که اعلام می کنند توانایی آن را دارند که امنیت شهروندان خود را در هر زمان و هر مکانی تامین کنند، رویارویی کند..
تعداد کشته‌شدگان درگیری‌های عراق در سال 2016 ۱۲ هزار کشته بر جای گذاشت

هیئت امدادرسان سازمان ملل در عراق اعلام کرد که درگیری‌ها در سال ۲۰۱۶ در عراق دست کم ۱۲ هزار کشته بر جای گذاشت که قربانیان معمولاً به دست داعش کشته شده‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از پرس‌تی‌وی، بر اساس گزارش‌ها، هیئت امدادرسان سازمان ملل در عراق (یونامی) اعلام کرد درگیری‌های سال جاری در این کشور تاکنون حدود 12 هزار نفر کشته شده‌اند.

این هیئت روز یکشنبه خاطرنشان کرد شش هزار و 492 تن از کشته‌شدگان غیرنظامی و پنج هزار و 546 نفر نیز نظامی بوده‌اند.

بر اساس گزارش یونامی، قربانیان معمولاً به دست عناصر گروه تروریستی داعش کشته شده‌اند.

این گزارش حاکی از آن است که آمار جان‌باختگان در مقایسه با سال 2015 میلادی 9 درصد افزایش داشته است.

خشونت‌های سال گذشته در عراق به کشته شدن 11 هزار و 118 نفر – که بیشترشان غیرنظامی بودند – منجر شده بود.

در این گزارش همچنین آمده است بیش از 14 هزار نفر در جریان خشونت‌ها در سال جاری میلادی مجروح شده‌اند.

حبیب الطرفی، عضو کمیسیون حقوق بشر مجلس عراق، تأکید کرد این آمار فزاینده اقتضا می‌کند تا سازمان ملل و جامعۀ جهانی تعهد بیشتری در مبارزه با داعش و حمایت از عراق داشته باشند.

تروریست‌های داعش در ژوئن 2014 (بهار 1393) به عراق حمله و مناطقی را در شمال و غرب این کشور را اشغال کردند. این نواحی از آن زمان صحنۀ خشونت و نا آرامی بوده است.

داعشی‌ها در مناطق تحت تصرف خود در عراق علیه تمامی جوامع قومی و مذهبی از جمله شیعیان، اهل سنت، کردها و مسیحیان جنایات فجیعی مرتکب شده‌اند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی عراق و مبارزان کمیته‌های داوطلب مردمی این کشور طی ماه‌های اخیر موفق شدند به طور چشمگیری تروریست‌های داعش را به عقب رانده و کنترل شهرهای مهمی نظیر بیجی، تکریت، رمادی و فلوجه را از تکفیری‎ها پس بگیرند.

در همین حال، عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی شهر موصل، پایتخت خودخواندۀ داعش در این کشور، که از 26 مهر و با مشارکت حدود 60 هزار نیروی ارتش و پلیس عراق با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه‌های کُرد آغاز شده، همچنان ادامه دارد.

 

گروه تروریستی داعش تهدید کرد که به سفارت روسیه در تهران حمله خواهد کرد و عملیات تروریستی در آن صورت خواهد داد.

اتاق خبر 24:

وبسایت خبری “الوفد” مصر گزارش داد: «گروه تروریستی داعش تهدید کرد که به سفارت روسیه در تهران حمله خواهد کرد و عملیات تروریستی در آن صورت خواهد داد.»

به گزارش الوفد، داعش تهدید کرده است که سفارت روسیه در تهران در فهرست عملیات خود قرار دارد همانطور که سفارت های این کشور در آذربایجان، اوگاندا و آلبانی نیز بخشی از اهداف جدید این گروه هستند.

 

سی ان ان: اوباما «گلوله خداحافظی» را به نتانیاهو شلیک کرد

تهران – ایرنا – «آرون دیوید میلر» تحلیلگر امور بین الملل در گفت وگو با سی ان ان گفت: امتناع دولت اوباما از وتو طرح محکومیت شهرک سازی های اسرائیل در شورای امنیت شلیک «گلوله خداحافظی» باراک اوباما به بنیامین نتانیاهو بود.

به گزارش ایرنا، میلر یکشنبه در گفت وگو با سی ان ان افزود: «در هشت سال گذشته دولت اوباما در قبال توسعه شهرک های اسرائیلی احساس ناامیدی و خشم و ناتوانی می کرد؛ امری که از نگاه دولت آمریکا فرصت های راه حل دو دولت را تضعیف می کرد.»
وی افزود: دولت اوباما با قدرت در مخالفت با شهرک سازی ها سخن می گفت، اما کاری برای توقف آن نکرد.
میلر تصریح کرد: دولت باراک اوباما به نتانیاهو هشدار داده بود که اگر به توسعه شهرک سازی ها ادامه دهد، دیگر برای واشنگتن امکان مقاومت مقابل جامعه جهانی برای دفاع از اسرائیل وجود نخواهد داشت.
این تحلیلگر امور بین الملل ادامه داد: بر این باورم که (وتو نکردن قطعنامه محکومیت شهرک سازی اسرائیل در شورای امنیت) شلیک خداحافظی به نتانیاهو در دفاع از نظر دولت اوباما و جان کری سکاندار سیاست خارجه آمریکا بود؛ زیرا دولت امریکا معتقد است امیدهای ضعیفی برای راه حل دو دولت (فلسطینی و اسرائیلی) وجود دارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه آشکارا دولت اوباما را به تبانی و هماهنگی علیه تل آویو در صدور قطعنامه ضد شهرک سازی در شورای امنیت سازمان ملل متهم کرد.
شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه (3 دی) قطعنامه توقف فوری فعالیت های شهرک سازی رژیم اسرائیل را در اراضی اشغالی فلسطینیان، تصویب کرد. این قطعنامه با 14 رأی موافق به همراه یک رأی ممتنع آمریکا تصویب شد. این نخستین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در هشت سال گذشته دربارۀ اختلافات میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان و علیه رژیم تل آویو بوده است.
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه سی.ان.ان، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در جلسه هفتگی کابینه اسرائیل گفت: بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده است شکی نداریم که دولت اوباما اقدام به تصویب این قطعنامه کرده، پشت آن ایستاده، هماهنگی های لازم را انجام داده و خواستار تصویب آن شده است.
وی افزود: این کاملا خلاف سیاست سنتی آمریکا است که ملتزم شده شروطی برای راه حل نهایی یا هر چیزی مرتبط با این امر در شورای امنیت قائل نشود. اوباما در سال 2011 در ممانعت از چنین اقداماتی (علیه اسرائیل) ملتزم بود.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: دهه ها است که درباره شهرک سازی بین دولت های متوالی در آمریکا و اسرائیل اختلاف وجود داشته است اما همواره توافق داشتیم که شورای امنیت، جای حل این قضیه نیست. روی آوردن به شورای امنیت مذاکرات را پیچیده تر و صلح را دور از دسترس تر خواهد کرد.
وی افزود: به جان کری وزیر امورخارجه آمریکا گفته بودم، دو دوست، همدیگر را به شورای امنیت نمی‌کشند.
سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان، شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را در کرانه باختری و بیت المقدس غیرقانونی می دانند زیرا رژیم صهیونیستی در جنگ سال 1967 این سرزمین ها را اشغال کرد و بر مبنای کنوانسیون ژنو هرگونه ساخت وساز از سوی اشغالگر در سرزمین های اشغالی ممنوع است.
شبس**9241*1613* مترجم: جواد ارشادی**انتشار دهنده: غفاری

 

 

Updated: دسامبر 26, 2016 — 11:33 ق.ظ